Bayramda Turizm Hareketliliği Artacak

TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya, Türkiye'nin genel anlamda güzel bir turizm sezonu geçirdiğini belirterek, Kurban Bayramı birleştirmesinin olmaması halinde sektörün olumsuz etkilenmeyeceğini düşünüyor.

0
65

Turizmcilerin bu yaz yüzü gülüyor. Türkiye’de hem yerli hem de yabancı turist talebinin tüksek olması, turizm sektörünü canlandırırken söz konusu talebe Kurban Bayramı tatilinin de eklenmesiyle hareketlilik artacak. Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya, yaz tatili sürecinde turizm sektöründe yaşanan hareketliliğe ilişkin açıklamalarda bulundu. “Türkiye genel anlamda bakıldığında güzel bir turizm sezonu geçiriyor.” değerlendirmesinde bulunan Bağlıkaya, Kurban Bayramı ile ilgili bir düzenleme yapılmayacak gibi bir görünüm olduğunu kaydetti.

Yaz tatili olması sebebiyle yerli turizmde ciddi bir hareketlilik olduğuna dikkat çeken TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya, “Bu hareketliliğin üzerine bir de bayram eklenince otel dolulukları anlamında gerçekten güzel bir dönem geçirilecek”. açıklamasında bulundu. Hükümet tarafından Kurban Bayramı ile hafta sonu tatillerinin birleştirilmesi hususunda erkenden birleştirme işleminin tamamlanmasıyla birlikte bu tür kararların verilmesi halinde seyahat acentelerinin de buna göre tur programları düzenleyeceğini belirten Bağlıkaya, “Zaten hem yüksek sezon hem de yeteri kadar tatil günü var, ben turizmcileri olumsuz etkileyeceğini düşünmüyorum.” ifadelerini kullandı.

Yoğun Talep Turizmcilerin Yüzünü Güldürüyor

Türkiye’de hem yerli hem de yabancı turistin yoğun talebi turizm sektörünü yeniden canlandırmaya yetti. Söz konusu talebe bir de Kurban Bayramı tatilinin eklenmesi turizmcilerin yüzünü güldürmeye devam ediyor. Bu konuyla ilgili olarak değerlendirmelerde bulunan Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya, Türkiye’nin şu anda turizmde en yüksek sezonu yaşadığına dikkat çekti. Yabancı ziyaretçi talebinin oldukça yüksek olduğunu belirten Bağlıkaya, bu kapsamda otel ve bölge doluluklarının oldukça iyi seviyelerde bulunduğunu kaydetti.

Bayram Tatili Uzatılmazsa Turizmciler Olumsuz Etkilenmez

TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya, sadece Ege ve Akdeniz bölgelerine değil, Karadeniz ve Doğu Anadolu bölgelerinde de turizm açısından ciddi bir hareketliliğin olduğuna dikkat çekerek, kültür turlarında da yoğun talebin olduğunu belirtti. Dövizin normalleşmeye başlamasıyla yurt dışı turlarında da artış olduğunu açıklayan Bağlıkaya, Türkiye’nin genel anlamda güzel bir turizm sezonu geçirdiğini vurguladı. “İnşallah huzur ve güven ortamı devam ettiği sürece yolumuza devam edeceğiz.” açıklamalarında bulunan Firuz Bağlıkaya, seyahat acenteleri açısından tatili birleştirilme zamanının önem taşıdığını aktardı.

Tatilin birleştirmesine dair kararların ve işlemlerin erkenden tamamlanması halinde seyahat acentelerinin de bu şartlara göre tur programları düzenleyeceğini belirten TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya, “Kurban Bayramı ile ilgili bir düzenleme yapılmayacak gibi gözüküyor. Ama zaten hem yüksek sezon hem de yeteri kadar tatil günü var.” açıklamasında bulundu. Bağlıkaya açıklamalarında son olarak, bu şartlar altında turizmcilerin söz konusu bayram birleştirme kararından olumsuz etkileneceğini düşünmediğini ifade etti.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here