Gündem

BDDK en az lise mezunu personel alımı yapacak: Memur, mühendis, tekniker online başvuru nasıl yapılır?

BDDK başvuruda bulunmak isteyenler için personel alım ilanını yayınladı. Açık kadrolar için en az 70 KPSS puanı yeterli oluyor. Pek çok kadroda en az lise mezunu olmak yeterli oluyor.

BAŞVURU SÜRECİ NASIL İŞLEYECEK?

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından en az lise mezunu olan adaylar için sözlü ve uygulamalı sınavlar sonrasında personel ataması yapılacak. Atama yapılacak olan kurumlara yönelik net personel sayısı belli olmamakla beraber başvuruda bulunabilecek açık kadrolarda netleşti. Başvuru sırasında ön lisans ve lisans derecesi üzerinden değerlendirme yapılacak. KPSS P93 puan türü üzerinden 70 taban puanının alınması yeterli olacak. Sözlü sınava çağrılacak aday sayısı 25 ve katları şeklinde ilerleyecek.

AÇIK OLAN KADROLAR VE ŞARTLARI NELERDİR?

Belirli şartları karşılayanlar bu süreçten yararlanabilecek. Açık olan kadrolar arasında memur, sekreter, mühendis, teknisyen, tekniker ve şoför yer alıyor. Ünvanlara göre alım yapılacak kişi sayısı ise 5 olarak netleşti. Her branştan sadece 5’er kişi alınacak. Bununla beraber sadece lisans ya da ön lisans bölümleri değil lise ve dengi okullardan mezun olan kişilerde başvuruda bulunabilecek. Buna göre P93 ve P94 puan türü esas alınacak. Başvuruda bulunulacak olan her pozisyon için farklı bir şart aranıyor. Özel şartları yerine getirenler sınavda başarı sağladıklarında belirli pozisyonlara ataması yapılacaktır.

SON BAŞVURU TARİHİ NE ZAMAN?

BDDK tarafından başlatılan personel alım ilanı için başvurular 7 Eylül tarihi itibari ile başlatılmış olup 19 Eylül tarihinde son bulacaktır. 19 Eylül gece saat 23.59’a kadar yapılacak başvurular kabul ediliyor. Online başvuru süreci değerlendirmeye alınıyor.

AÇIK İLANLARA NASIL BAŞVURU YAPILIR?

BDDK tarafından farklı kurumlarda görevlendirilmek üzere personel alım ilanı yayınlandı. Kurum içi sözlü ve uygulamalı sınavlar doğrultusunda kişiler çalışma yaşantısına kısa sürede başlayabilecek. Belirli tarihler arasında yapılacak başvurular online olarak gerçekleşiyor. E-devlet üzerinden başvuruda bulunmak isteyenler için Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı internet şubeleri üzerinden başvuru yapılabiliyor. Başvuru yapmak isteyenler için işe alım sürecinde kullanılacak başvuru linki isealimkariyerkapısı.cbiko.gov.tr

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

BDDK tarafından ilan edilen iş pozisyonlarına başvuruda bulunmak isteyenlerin taşıması gereken şartlar bulunuyor. Aranan o şartlar arasında şunlar yerini alıyor:

  • TC vatandaşı olmak
  • Kamu haklarından mahrum olmamak
  • Herhangi bir şekilde devletin düzenini ihlal edecek ve güvenliğine karşı işlenecek suçlardan dolayı mahkum olmamak
  • Askerlikle ilgisi bulunmamak
  • Görevi yapmaya engel olacak fiziksel ya da zihinsel bir rahatsızlığı bulunmamak
  • Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasına dair tüm basamakları sorunsuz bir şekilde geçebilmek
GOOGLE NEWS’TE TAKİP EDİN: GOOGLE NEWS
TELEGRAM KANALIMIZI TAKİP EDİN: TELEGRAM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.