Editörün SeçimiEkonomi

Bilanço döneminde Borsa İstanbul nasıl seyir izler? Tacirler yorumladı! AKSA, KCHOL, TAVHL, TUPRS hisse önerileri ve borsa yorumları

Tacirler Yatırım yeni günün hisse önerileri listesini paylaştı! AKSA, KCHOL, TAVHL ve TUPRS hisse senetlerinin tavsiye edildiği teknik analiz bülteninde aracı kuruluşça Bistt100 endeksi yorumlandı.

Tacirler Yatırım günlük hisse önerileri listesini 3 Ağustos 2022 tarihi için paylaştı! Aracı kuruluş yükseliş beklediği dört hisse senedini önerirken, Borsa İstanbul (Bist100) endeksine ilişkin önemli tespitlerini bülten aracılığı ile aktardı.

3 AĞUSTOS 2022 BİST100 YORUMLARI

Dün gün içi volatil seyir izleyen BIST100 endeksi, günü yüzde 0,33 azalışla 2.647,59 puan seviyesinden günlük kapanış gerçekleştirdi. Dün endekste en yüksek 2.681,43, en düşük 2.639,05 puan seviyeleri görüldü ve toplamda 44.2 milyar TL işlem hacmi gerçekleşti. Dün Asya-Pasifik borsaları negatif seyir izlerken, Avrupa ve ABD majör borsalarında karışık seyir hakimdi.

Bugün yukarı yönlü hareketlerde ilk olarak 2.670 puan seviyesini ve ardından tarihi zirve olan 2.684 ana direnç seviyesini takip edeceğiz. Ana direnç seviyesinin tekrar test edilmesi, 2.700 direnç seviyesine doğru hareketi hızlandırabilir. Bugün aşağı yönlü olası hareketlerde ise 2.640 puan seviyesi ilk destek noktamızı oluşturmaya devam ederken, ana destek noktamız 2.620 puan seviyesi. Bilanço dönemi devam ederken, 2.600 – 2.620 destek aralığına doğru düzeltmelerin sınırlı kalmasını öngörüyoruz.

3 AĞUSTOS 2022 TACİRLER YATIRIM HİSSE ÖNERİLERİ

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorumlar ise genel niteliktedir. Gazete Banka oluşacak kayıplardan sorumlu tutulamaz. Kaynağı ise uzmanların kendi yorumlarıdır. Bu nedenle, yazılar ve makaleler tavsiye niteliği taşımaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.