Para Piyasaları

Binance CEO’su CZ, Kriptolardaki Yükselişleri Yorumladı: BUILD!

Kripto para piyasaları geride bıraktığımız haftada, Bitcoin (BTC) öncülüğünde gelen değer artışlarıyla birlikte bir nefes aldı. Bitcoin ve diğer kripto paralarda görülen artışlarla birlikte yatırımcılarda da heyecan artarken, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance’ın ünlü CEO’su Changpeng Zhao da piyasadaki yükseliş görünümü ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Piyasalarda hafta sonu hareketliliği yaşanırken, Zhao Twitter üzerinden gün içinde piyasalarla ilgili değerlendirmesini paylaştı.

Changpeng Zhao, Yükselişleri Yorumları

Kripto para piyasalarında, Bitcoin’in 24 bin dolar seviyesini yeniden aşmasıyla birlikte olumlu ve yükseliş beklentilerinin öne çıktığı bir hava oluştu. Binance CEO’su Changpeng Zhao da Twitter’dan bu yükseliş görünümüne ilişkin bir paylaşımda bulundu. CZ, söz konusu paylaşımında “Temeller değişmedi. Fayda büyüyor. Bağış toplama, yatırım, transfer, mikro ödeme, havale, DeFi, NFT, Metaverse… Birkaç yanlış yönetilen/başarısız proje, birkaç satıcı var. Hala net daha fazla kullanıcı/kurum geliyor. BUILD” sözlerini dile getirdi. CZ’nin, “Build” (inşa etmek) kelimesini büyük harflerle vurgulaması da dikkat çekti.

Binance CEO’su Ne Demek İstedi?

Kripto para toplulukları, CZ’nin bu heyecan uyandıran paylaşımını yorumlamaya başladı. Bazı kullanıcılar, CZ’nin burada “HODL” göndermesi yapmış olabileceğini ifade ederken, kimi kullanıcılar ise CZ’nin bu kelimeye daha derin anlamlar yüklemediğini savundu. Bilindiği üzere HODL, yatırımcıların yatırımlarını satmadan uzun süre belirledikleri hedefe kadar satmamaları davranışına verilen bir isim. CZ’nin sözlerini bu yönde yorumlayanlar, ünlü CEO’nun “HODL” imasında bulunmuş olabileceğini iddia ediyor.

Ethereum Yükselişleriyle BTC’yi Geçti

Bitcoin fiyatında görülen değer artışları, genel olarak piyasalara da yansıdı. Bitcoin son 1 haftalık süreçte yaklaşık %12 oranda değer kazanırken, son geri çekilmelere rağmen en büyük altcoin Ethereum’da (ETH) ise son 1 haftadaki yükselişler %32 olarak kaydedildi. Sektör temsilcileri Ethereum’daki bu bariz farkında, Merge açıklamasından kaynaklanmış olabileceğini ifade ediyor.

GOOGLE NEWS’TE TAKİP EDİN: GOOGLE NEWS
TELEGRAM KANALIMIZI TAKİP EDİN: TELEGRAM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.