GündemPara Piyasaları

Binance, en büyük rakibi Coinbase’i solladı, BTC sayısında öne geçti!

Kripto para piyasalarında son aylarda yaşanan değer kayıpları, piyasanın çok ciddi bir gerileme yaşamasına neden oldu. Kasım 2021 dönemi itibariyle başlayan düşüşlerde kripto para piyasalarının toplam değeri, 3 trilyon dolar seviyelerinden 1 trilyon doların altına kadar geriledi.

Binance, en büyük rakibi Coinbase’i solladı, BTC sayısında öne geçti!

Son günlerde gelen toparlanmalar ile bu değer yeniden 1,1 trilyon dolar seviyesini görmüş olsa da genel düşüşler bu süreçte birçok kripto para borsasını da iflası eşiğine getirdi. Ancak buna rağmen bazı borsalar büyüme elde etti. Gelişmeler sonrasında piyasanın en büyük iki rakibi olarak gösterilen Binance ve Coinbase arasında hazine liderliğinin Binance’a geçtiği görülüyor.

İki Dev Borsa Yine Karşı Karşıya

Kripto para ekosistemindeki kötü gidişattan en fazla etkilenen şirketlerden biri olan ABD merkezli Coinbase borsası, bu süreçte işten çıkarmalara da başlamıştı. Çalışan sayısını azaltma yoluna giden Coinbase’in yanı sıra işlem hacmi ile dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance ise tam tersine işe alımları artırmıştı. Yıllardır sert bir rekabetin içinde olan bu iki borsa, piyasadaki son düşüşler sonrası yeniden karşı karşıya geldi.

BTC Rezervlerinde Binance Önde

Coinbase, piyasadaki ayı sezonunda çalışan sayısını azaltma yoluna giderken, Binance ise tam tersi şekilde büyüme politikası izlemeye başladı. Borsa, kısa bir süre önce 2.000’den fazla çalışan alacaklarını açıkladı ve Binance, bunun yanında zor durumdaki kripto para şirketlerine de yardım edebileceklerini açıkladı. Bu veriler ışığında, Binance’ın, Bitcoin (BTC) rezervi konusunda Coinbase’i geçtiği görülüyor.

Binance’ın Liderliği Şaşırtmadı

Son haftalarda piyasalarda yaşanan gelişmelere karşı gösterilen tepkilere bakıldığında Binance’ın Coinbase’i rezervlerdeki Bitcoin miktarı konusunda geçebileceğini düşünmek aslında şaşırtıcı olmazdı. Zira Coinbase, iflas ve puan düşüşü haberleriyle gündeme gelirken, Binance ise büyüme politikasıyla sık sık gündeme gelmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.