Editörün SeçimiPara Piyasaları

Biri onu durdursun: Yeniden Bitcoin aldı! Michael Saylor etkisi ile MicroStrategy artık 130 bin BTC’ye sahip!

MicroStrategy, şirketin yönetim kurulu başkanı Twitter'da yaptığı açıklamada, ortalama 19.851 dolar fiyatla 6 milyon dolar karşılığında ek bir 301 Bitcoin satın aldığını duyurdu.

MicroStrategy, şimdiye kadar çıkarılacak tüm Bitcoin’in (BTC) yüzde 0,62’sine sahip. Şirketin yönetim kurulu başkanı Michael Saylor, şirketin BTC başına ortalama 19.851 dolar fiyatla yaklaşık 6 milyon dolar karşılığında başka bir 301 Bitcoin satın aldığını duyurdu.

Özetle, şirket 130,00 Bitcoin tutan, gezegendeki en büyük Bitcoin sahiplerinden biridir. Açıkça Saylor, 130.000 dönüm noktasına ulaşmak için 301 Bitcoin satın alarak yuvarlak sayıları seviyor.

Düşen fiyat hareketi nedeniyle, şirketin yatırımı ABD doları cinsinden önemli ölçüde düştü. Grubun giriş fiyatı BTC başına kabaca 30.639 dolar ve SEC dosyası, grubun yaklaşık 3.98 milyar dolarlık toplam satın alma fiyatıyla 130.000 Bitcoin aldığını belirtiyor.

MicroStrategy, bugünün fiyatlarıyla sats (Bitcoin satın almaya) yığmaya başlasaydı, 130.000 Bitcoin’e 2.48 milyar dolar harcamış olurdu. Saylor şu anda bir milyar doların üzerinde kağıt kaybı yaşıyor. SEC dosyasına göre, satın alma “fazla nakit” ile yapıldı. Saylor kısa süre önce daha fazla Bitcoin satın almaya odaklanmak için şirketin CEO’luğundan istifa ederken, District of Columbia bir vergi kaçakçılığı davasında milyarderi hedef aldı.

Bitcoin meraklıları, Saylor’un Bitcoin alımını övdü. “Çad” veya “Gigachad” olarak anılan Saylor’un yatırımın su altında olmasına rağmen Bitcoin satın almaya olan inancı ve bağlılığı hem dindar bir takipçi hem de çok sayıda eleştirmen topladı.

Diğer büyük cüzdan adresleri ile ilgili olarak, Bitfinex (kripto borsası) cüzdanı 170.000 BTC tutarken Binance yedek cüzdanı 125.000 BTC tutar. Binance, dünyanın en büyük kripto borsasıdır ve altı rakamlı Bitcoin tutan birkaç cüzdanı vardır.

Enis Mutlu - Gazetebanka.com'da Gazeteci

Gazetebanka.com’da gazeteci, haber editörü. Son dakika ekonomi, hisse senetleri, kripto para haberlerini sizlerle paylaşıyorum. Finans dünyası ve para piyasalarına dair tüm gelişmeleri benimle yakalayın!
GOOGLE NEWS’TE TAKİP EDİN:
TELEGRAM KANALIMIZI TAKİP EDİN:

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorumlar ise genel niteliktedir. Gazete Banka oluşacak kayıplardan sorumlu tutulamaz. Kaynağı ise uzmanların kendi yorumlarıdır. Bu nedenle, yazılar ve makaleler tavsiye niteliği taşımaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.