Para Piyasaları

“Bitcoin bir emtia” diyen Avukat Jeremy Hogan SEC’e yüklendi! “Neden belirsizliği seçiyorsun, bizi aydınlat”

Hogan, SEC'in kripto varlıklarını düzenlemek için neden belirsiz bir yöntem kullandığı konusunda kafası karışık.

Hogan ve Hogan hukuk firmasının ortağı olan avukat Jeremy Hogan, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonunu (SEC) kripto sektörü için düzenleyici netlik sağlamaya çağıran kripto para meraklıları listesine de katıldı.

Yakın tarihli bir tweet’te avukat Hogan, SEC’in piyasa değerine göre en iyi 20 kripto para birimi listesini gözden geçirmesinin ve yatırımcılara hangi varlıkların kendi yetki alanına girdiğini söylemesinin daha kolay olacağını söyledi.

SEC’in kripto para piyasasını düzenlemek için neden belirsiz bir yaklaşım benimsediğini merak ediyor.

SEC, en iyi 20 kripto para biriminin bir listesini indirebilmeli ve bize hangilerinin menkul kıymet olduğunu (ve olmadığını) söyleyebilmelidir. Neden? Neden belirsizliği SEÇİYOR?

Bizi yasalara uymayan bu projelerden koruması gerekmiyor mu? Bize söyle!

Bu, kripto para birimi meraklılarının, gelişmekte olan piyasa için düzenleyici netlik için SEC’e ilk kez çağrıda bulunmaları değil. Ancak, ajans bu çağrıları görmezden geldi.

TheCryptoBasic tarafından bildirildiği üzere, SEC başkanı Gary Gensler, geçtiğimiz günlerde Bitcoin’in güvenlik listesinin  dışında olduğunu düşündüğü tek kripto para birimi olduğunu belirtti.

“Birçok altcoinde, halk, tıpkı menkul kıymetler dediğimiz diğer finansal varlıklarda olduğu gibi bir getiri umuyor ve bu kripto varlıkların birçoğunun kilit güvenlik özellikleri var… Söyleyeceğim tek şey Bitcoin… bir emtia.” dedi Gensler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.