Para Piyasaları

Bitcoin düşüşü teknoloji devini durduramadı! LG ile televizyondan NFT satın alımına izin veren platform tanıtıldı

LG Electronics, Pazartesi günü, birinci sınıf TV'leriyle uyumlu LG Art Lab adlı kendi takas edilemez token (NFT) platformunu piyasaya sürdü.

ABD’de şirketin webOS 5.0 veya sonraki sürümlerini çalıştıran TV’lerinde bulunan ve doğrudan ana ekrandan erişilebilen yeni platform, kullanıcıların yüksek kaliteli dijital sanat eserleri satın almasına, satmasına ve keyfini çıkarmasına olanak tanıyor.

Şirket yaptığı açıklamada, “LG’nin TV’lerinin sinematik, 16:9 en-boy oranlı ekranlarında görüntülendiğinde, NFT’ler tamamen hayat buluyor” dedi.

LG’nin yeni platformu, merkezi olmayan ekonomi için kurumsal düzeyde halka açık defter olan Hedera ağına dayanmaktadır.

LG, yaptığı açıklamada, kullanıcıların akıllı telefonlar için şirketin kripto para cüzdanı Wallypto aracılığıyla işlemleri hızlı bir şekilde tamamlamasını sağlayan ekran QR kodlarını birleştirerek satın alma ve satmayı olabildiğince basit hale getiriyor.

Bir NFT satın alındığında, kullanıcıların işlem geçmişini kolayca görüntüleyebilecekleri ‘LG Art Lab Marketplace’te takas edilebilir ve ‘Koleksiyonum’da sahip oldukları tüm sanat eserlerine hayran kalabilirler.

Platform, sanatçıların profilini çıkaran ve yakında platforma gelecek yeni çalışmaları önizleyen ‘LG Art Lab Drops’ özelliğini içeriyor.

Bu arada, gerçek zamanlı Live Drops geri sayımı, kullanıcıların yeni bir NFT elde etme fırsatını asla kaçırmamasını sağlar.

LG Art Lab, tanınmış heykeltıraş Barry X Ball’un ilk dijital sanat eserini memnuniyetle karşıladı.

Klasik ve modernist heykelleri en yeni 3D tarama ve baskı teknolojilerinin yanı sıra geleneksel teknikleri kullanarak yeniden yorumlamasıyla ünlü olan Barry X Ball, benzersiz ‘Metal’ serisi dijital çalışmalarıyla NFT sanat dünyasında heyecan verici ilk çıkışını yapıyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorumlar ise genel niteliktedir. Gazete Banka oluşacak kayıplardan sorumlu tutulamaz. Kaynağı ise uzmanların kendi yorumlarıdır. Bu nedenle, yazılar ve makaleler tavsiye niteliği taşımaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.