Para Piyasaları

Bitcoin fiyatı düştükçe kayıplar çığ oldu! Son 3 ayda 30 bin milyoner silindi

Kripto para piyasasında özellikle son 3 ayda yaşanan büyük kayıplar, Bitcoin milyoneri olan kişilerin sayısını azalttı. 2022 yılının ilk 3 haftasında çok ciddi düşüşler yaşayan BTC fiyatındaki oynaklık artınca milyonerlerin sayısı önemli ölçüde azaldı. Kripto para borsasından alınan verilere göre son 3 ayda 30 bin milyoner silindi.

26 Ocak 2022 tarihli Bitcoin borsası verilerine bakıldığı zaman Bitcoin bakiyesi 1 milyon dolar üzerindeki hesapların 87.953 adet olduğu görüldü. Dolayısıyla borsadaki yaklaşık 7 bin adet hesabın her birinin yaklaşık 10 milyon dolarlık bakiyesi bulunuyor. Geriye kalan 81 bine yakın hesabın ise her biri 1 milyon dolar tutarında bakiye taşıyor.

Bitcoin Milyonerlerinin Bakiyesi Eridi

Kripto para piyasası son dönemde ayıların etkisi ile düşüş yaşarken, pek çok kripto parada sert satış dalgaları görüldü. Ancak Bitcoin milyonerlerinin sayısında özellikle son 3 ayda ciddi bir azalış olması dikkatlerden kaçmadı. 28 Ekim 2021 tarihinde Bitcoin bakiyesi en az 1 milyon dolar olan hesap sayısı 116.139 olarak kayıtlara geçmişti. Elde edilen bulgulara göre iki tarih arasında BTC milyonerlerinin sayısı 28.186 azalarak toplamda yüzde 24.26 oranında düşüş gösterdi.

Bitcoin’deki Düşüş Devam Edecek Mi?

Lider kripto para birimi Bitcoin fiyatında son haftalarda artan oynaklık yatırımcıları tedirgin ediyor. 28 Ekim 2021 tarihinde 61 bin dolardan işlem gören BTC o tarihten bu yana ciddi oranda değer kaybetti. Son dönemde inişli çıkışlı bir performans gösteren Bitcoin fiyatının toparlanıp toparlanmayacağı merak konusu haline geldi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.