Para Piyasaları

Bitcoin haftaya yükselişle başladı, altcoinler geri durmadı! Hafta başında en çok hangi altcoinler kazandırdı?

Kripto para piyasaları geçtiğimiz hafta yine çift yönlü sert dalgalanmalara sahne oldu. Birçok kripto para birimi, Bitcoin (BTC) öncülüğünde iki yönlü hareketlenme yaşarken, dalgalanmanın seyri yine düşüş ağırlıklı oldu. Son aylarda düşüş eğiliminden kurtulamayan Bitcoin ve genel olarak kripto para piyasaları, düşüş ağırlıklı geçen haftadan sonra dengeli geçen hafta sonunda yükseliş için güç topladı ve piyasalarda yeni hafta yukarı yönlü hareketlerle başladı.

Lider kripto para birimi Bitcoin yeni hafta açılışında 22 bin dolar seviyesini aşarken, birçok altcoin de Bitcoin’i takip ederek yükseliş elde etti. Gelen değer artışlarıyla birlikte kripto para piyasalarının toplam değeri de artarken, yatırımcılar kritik veriler öncesinde piyasadaki gidişata odaklandı. Son 24 saatte kazandıran altcoinler hangileri oldu?

BITCOIN (BTC)

itcoin, yeni hafta açılışında yukarı yönlü harekete geçerek genel olarak piyasanın da yükseliş yaşamasını sağladı. Gelen yükselişler sonrasında Bitcoin hafta başında 22 bin dolar seviyesinin üzerine çıktı ve böylece haftaya iyi bir başlangıç yapmış oldu. Yazım sırasında 22 bin 200 dolar seviyesinin hemen üzerinde işlem gören Bitcoin, küçük geri çekilme öncesinde 22 bin 300 dolar seviyesinin de üzerini test etmeyi başarmıştı. Yükselişle başlayan yeni hafta yatırımcılar genelinde beklentileri de yükseltti ve geçen haftaki kayıpların bir kısmı da silindi. Yeni hafta açılışında, son 24 saatte yatırımcısına en çok kazandıran altcoinler dikkat çekti.

ETHEREUM (ETH)

Kripto para piyasalarında yeni hafta yükselişlerle başlarken, piyasa değeri bakımından en büyük 10 kripto para birimi incelendiğinde, Bitcoin’deki net yükselişlerin henüz altcoinlere tam manasıyla yansımadığı görülüyor. Piyasa değeri ile en büyük altcoin konumunda bulunan Ethereum (ETH), son 24 saatlik süreçte nispeten stabil bir grafikte kaldı ve son 1 haftada %12’den fazla değer kazanarak dikkat çekti. Yazım sırasında Ethereum 1.751 dolar seviyesinde işlem görüyor.

SOLANA (SOL)

Bitcoin’in ardından, en büyük 10 kripto para birimi arasında son 24 saatte en iyi performansı %2,5 oranda değer artışı ile Solana’nın (SOL) elde ettiği görülüyor. Solana da tıpkı Ethereum gibi son 1 haftalık süreçte %12’nin üzerinde değer artışı yakaladı ve geri çekilmeden önce 36,3 doları gören SOL, yazım sırasında ise 35,3 dolar seviyesinde işlem görüyor.

EN BÜYÜK 100 KRİPTO PARADA EN ÇOK YÜKSELENLER

Son 24 saatlik süreçte dikkat çeken altcoin yükselişleri incelendiğinde, en büyük Metaverse coin olarak bilinen Apecoin’in (APE) öne çıktığı görülüyor. APE, gelen %7’nin üzerindeki değer artışıyla yazım sırasında 5,42 dolar seviyesinde işlem görüyor. Ayrıca Apecoin’in yanı sıra Quant (QNT) da son 24 saatte gelen %6,3’lük değer artışıyla dikkatleri çekiyor ve QNT de yazım sırasında 110 dolar seviyesinde işlem görüyor. Piyasa değeri ile en büyük 100 kripto para birimi arasında bulunan PancakeSwap (CAKE) ise elde ettiği %5,4 oranda değer artışıyla yazım sırasında 4,5 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Bir diğer yandan en büyük 96. kripto para birimi konumundaki Golem (GLM) ise son 24 saatte gelen %42’lik değer artışıyla, en büyük 100 kripto para birimi arasında en iyi performansı sergiledi.

GOOGLE NEWS’TE TAKİP EDİN: GOOGLE NEWS
TELEGRAM KANALIMIZI TAKİP EDİN: TELEGRAM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.