Para Piyasaları

Bitcoin’i unutturdu: NFT piyasası 4 milyar doları aştı!

NFT pazarında hareketlilik sürüyor. OpenSea’daki Pazar hacmi geçen yılın rakamları göz önünde bulundurulduğunda yüzde 20 oranını geçti. NFT 2021 yılında 23 milyar dolar seviyesine yükseldi. En çok yatırımın 2021 yılında gerçekleştiği ve genel yüzdelik rakamda bu hacmin yüzde 88'e denk geldiği duyuruldu.

Her İşlem 12.5 Milyar Dolara Denk Geliyor!

Amerika iş dünyası dergisi Forbes’ten edinilen habere göre NFT’lerin alım-satım işlemlerinin yapıldığı OpenSia pazarında günlük güncel işlem hacmi 261 milyon dolar seviyesinde. Yaşanan bu artışın en önemli sebebi NFT satışlarındaki rağbetin olduğu söyleniyor. Özellikle ünlü film yıldızları ve sporcuların yer aldığı NFT camiasındaki satışlar rekor seviyeleri beraberinde getirdi. İsimler hayli ilgi çekiciydi.

Ünlü İsimler NFT Yatırımı Yapıyor

NFT piyasası dünyaca ünlü sanatçı ve ünlü oyuncularında ilgi odağı oldu. Ünlü şarkıcı Britney Spears, oyuncu ve Talk Show sunucusu Jimmy Fallon, Grammy ödüllü Amerikalı rapçi Eminem NFT alma girişimi ile yeni bir koleksiyon oluşturdu. Oluşturduğu bu koleksiyona 460 bin dolar teklifte bulunan alıcılar olduğu söyleniyor. Eminem'in oluşturduğu NFT koleksiyonunun adının EminApe olduğu duyruldu. Söz konusu koleksiyonun simgesi bir maymun ve dolaşımdaki hacmi 43 milyon dolar olduğu söyleniyor.

Ethereum kripto parası kullanılarak satılan koleksiyon parçaları OpenSia pazarında 300 bin dolar seviyelerini görebiliyor. Ünlü şarkıcı Britney Spears'ın işbirliği içinde olduğu “Bored Ape Yacht Club” simgesi bulunan koleksiyon ocak ayında 1.4 milyon dolara teklifte bulunan bir kişi tarafından alınmak istendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.