Editörün SeçimiPara Piyasaları

Bitcoin için kritik veri: ATH yaptı!

Zincir üstü bir pazar istihbarat platformu olan Glassnode, piyasadaki bitcoinlerin (BTC) çoğunluğunun geçtiğimiz yıl boyunca hareketsiz kaldığını ortaya koyan verileri yayınladı. Atıl olarak kabul edilen Bitcoin adresleri, belirli bir süre boyunca hiçbir işlem yapmayan ve sıfır olmayan bir bakiyeyi koruyan adreslerdir.

Glassnode tweet attı, “En az bir yıl boyunca harcanmayan Bitcoin arzı hacmi, 12.589 milyon BTC’lik yeni bir ATH’ye ulaştı. Bu, dolaşımdaki arzın yüzde 65,77’sine eşittir.”

Şirket, “Uykudaki arzın artması BTC ayı piyasalarının bir özelliğidir” dedi. Glassnode , son araştırmasında, 2022 ayı piyasasının dijital varlık yatırımcıları için son derece zorlu olduğunu ve Bitcoin ve Ethereum’un ATH’lerinden sırasıyla yüzde 75 ve yüzde 85 oranında düştüğünü vurguladı.

Bu tür olaylar, geçmiş ayı piyasalarında olağandı, çünkü yatırımcılar, piyasa toplam maliyet tabanlarının altında işlem görürken gerçekleşmemiş karların çöktüğünü görüyor.

Bitcoin’in 2011’den Beri En Kötü Aylık Performansı

Bitcoin, bu yılın Haziran ayında yüzde 37,9 değer kaybı kaydederek, BTC fiyatının henüz 10 doların altında olduğu 2011 yılından bu yana önde gelen dijital varlığın en kötü aylık performansını kaydetti. Bununla birlikte, BTC, Haziran ayındaki en düşük seviyelerinden bu yana fiyatta yüzde 30’dan fazla yükselen beklenmedik bir toparlanma kaydetti ve analistlere, son aylarda kripto para piyasasını bu kadar ağır bir şekilde vuran ayı piyasasının yakında sona erebileceğine inanmalarına neden oldu.

Bu arada, Polygon Kurucu Ortağı Sandeep Nailwal, ayı piyasasının blockchain geliştiricilerinin ekosistemlerini oluşturmaya odaklanması için bir fırsat olduğunu belirtti.

Yakın zamanda açıklanan blockchain verileri, 200 milyon doları aşan büyük bitcoin bloklarının yıllardan beri ilk kez

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorumlar ise genel niteliktedir. Gazete Banka oluşacak kayıplardan sorumlu tutulamaz. Kaynağı ise uzmanların kendi yorumlarıdır. Bu nedenle, yazılar ve makaleler tavsiye niteliği taşımaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.