Bitcoin İstediğini Alamadı, Aşağı Yönlü Paraşütsüz Düşmeye Başladı! Kritik Fiyat Seviyesi Görüldü

Bitcoin en olur? 2022 yılına BTC düşüş ile başlamıştı. Kripto para yatırımcıları Bitcoin tahminleri araştırmaya devam ediyor? 2022'de BTC ne olacak sorusu ile en önemli gündem durumunda.

PAYLAŞ
Güncel Haberleri Takip Et Google News ile Takip Et
GAZETE BANKA - Tonyukuk Hoca

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 2021 yılını oldukça verimli şekilde geride bıraktı. 2021 yılını düşüş eğiliminde tamamlamış olmasına rağmen yılı değer artışlarıyla tamamlayan Bitcoin, 2022 yılına da düşüş eğiliminde girdi. Yılın 4. çeyreğinde yeniden sert değer artışları yaşamaya başlayan ve son çeyrekte birkaç kez tüm zamanların rekor seviyesini güncelleyen Bitcoin, son olarak 10 Kasım tarihinde 69 bin dolar seviyesi ile rekor bölgesine ulaşmıştı. Ardından düşüş eğilimine giren ve sert değer kayıpları yaşayan Bitcoin, bu süreçte 50 bin dolar seviyesinin altıda sürdürdüğü fiyat mücadelesine, 2022 yılında da devam ediyor. Ancak son değer kayıplarının ardından Bitcoin, kritik fiyat bölgelerinde işlem görmeye başladı.

Fed Tutanakları Açıklandı, BTC İrtifa Kaybetmeye Başladı

Lider kripto para birimi Bitcoin, Kasım başlarında rekor seviyelere ABD’de enflasyon rakamlarının son 31 yılın en yüksek seviyesi olan %6,2 olarak açıklanması ile ulaşmıştı. ABD Merkez Bankası (Fed) bu kez tutanaklarını yayınladı ve Fed tutanaklarının yayınlanması ile birlikte Bitcoin de bu kez aşağı yönlü hareketlerini hızlandırdı. Bitcoin bu süreçte 42 bin 500 dolar seviyesine kadar geriledi ve kritik bölgeye iğne atmış oldu.

BTC Kritik Desteğini Kaybetti

Bir süredir 50 bin dolar seviyesinin altında fiyat mücadelesi veren Bitcoin, yukarı yönlü ataklarında 47 bin 500 dolar seviyesinde bulunan direnç bölgesinde reddedilme ile karşılaşmıştı. Direnç seviyesinde satış baskısı ile karşılaşan Bitcoin, gelen geri çekilmelerde 45 bin dolar seviyesindeki desteği de aşağı yönlü kırdı. Bu kritik desteğin kaybedilmesi ile birlikte Bitcoin hızlı bir geri çekilme ile 42 bin 500 dolar seviyesine kadar geriledi.

Analistler Olası Daha Derin Düşüşlere Karşı Uyarıyor

Analistler, Bitcoin’in 5 Ocak tarihinde başlattığı bu düşüşlerde gördüğü kritik seviyelerin ardından en önemli destek noktası olarak 42 bin dolar seviyesine odaklanmış durumda. Analistlere göre Bitcoin’in 42 bin dolar seviyesindeki kritik desteğin altında kapanış gerçekleştirmesi, bu düşüşleri daha da derin hale getirebilir.

Gazete Banka

HABERİ PAYLAŞ:
Önemli Haber