Bitcoin piyasa değeri 1 trilyon dolar altında! Uzmanlar açıkladı…

Son saatlerde Bitcoin başta olmak üzere kripto piyasasında düşüş şok etkisi yarattı. Uzman isimlerden kripto para yorumları geldi. İşte detaylar...

PAYLAŞ
Güncel Haberleri Takip Et Google News ile Takip Et
GAZETE BANKA - Tolgahan Sarıkaş

Çeşitli risk varlık piyasaları yatırımcılar, enflasyondaki ani artışların Federal Rezerv'in (Fed) indirim yapmasına neden olduğundan endişelendiği için hem borsalar hem de kripto para birimleri dün geceden (3 Aralık) bu yana keskin bir şekilde düşüyor. Parasal genişlemenin (QE) boyutu daha hızlı ölçüyor.

Bugün geç saatlerde, kripto pazarında hala güçlü bir satış var. Sonuç olarak, çeşitli madeni paraların ve Bitcoin fiyatı şimdiden 50 bin doların altına düştü.

QE kesintisi sorunu, kripto para birimleri ve hisse senetleri gibi riskli varlıklarda yatırımcının ilgisini çekmesine neden oluyor. Sonuç olarak, kripto piyasası dün gece bir düzeltmeye başladı. 

Bu öğleden sonra Bitcoin fiyatı %16.05 düşüşle 47.620 dolar civarında hareket etti, piyasa değeri 1 trilyon doların altına düşene kadar. Diğer madeni paralar gibi, ETH de %15.60 düşüşle 3.855$'a, ADA yüzde -20.85 ile 1.33$'a, Solana ise %-15.23 ile 195.79$'a seviyelerini gördü

Kripto para piyasasının yanı sıra ABD borsası S&P 500 yüzde 0,9 düşerken, 10 yıllık ABD Hazinesinin getirisi yüzde 1,36 civarındaydı.

Bir yatırım danışmanlığı firması olan MRB Partners, 2022'de finansal önlemlerin düşürülmesinin borsadaki getirileri azaltacağını öne sürdü. Tahvillerde de bir kayıp varken ve son 20 aya göre daha fazla oynaklıkla gelecek.

Nexo'nun kurucu ortağı Antoni Trenchev, etrafındaki desteğin 40.000 ila 42.000 dolar arasında olacağını ve ardından yıl sonuna kadar bir toparlanma olacağını söyledi. Ama bu sefer destek hattından düşerse Temmuz ayında en düşük noktalarında 30.000 ila 35.000 ABD Doları arasında buluşabilirler.

Gazete Banka

HABERİ PAYLAŞ:
Önemli Haber