Para Piyasaları

Bitcoin ve Altcoinler Hafta Sonuna Nasıl Girdi? En Çok Kazandıran ve Kaybettiren Altcoinler

Kripto para piyasalarında son günlerde gidişat yatırımcıların yüzünü güldürmeye başladı. Aylardır devam eden sert düşüş hareketleri sonrasında, geçtiğimiz hafta Bitcoin’de (BTC) güçlü toparlanma sinyalleri görüldü. Gelen bu toparlanmalar ile birlikte Bitcoin, uzun bir süredir fiyat mücadelesi verdiği 20 bin dolar barajını güçlü şekilde aştı ve 24 bin dolar seviyesinin de üzerine çıktı. Bitcoin’de gelen toparlanmalar piyasa geneline de yansırken, hafta içinde dalgalanmalar da görüldü. Yaşanan fiyat dalgalanmaları sonrasında piyasalar haftalık kapanış yapmak üzere hafta sonuna giriş yaptı. Peki kripto paralar hafta sonuna nasıl bir giriş yaptı, gidişat nasıl?

Bitcoin Hafta Sonuna Düşüşle Girdi

Hafta sonuna girilirken piyasa değeri ile en büyük 100 kripto para birimi arasında son 24 saatte kimi varlıklar yüksek oranlı değer artışları yaşarken kimi varlıklar değer kayıplarıyla karşılaştı. Bitcoin hafta sonuna düşüşle girerek, 22 bin 900 dolar seviyesine geriledi. Bitcoin’e benzer performans sergileyen Ethereum (ETH) ise son 24 saatte gelen düşüşler sonrasında 1.580 dolar seviyesine kadar geriledi. Kripto para piyasasının toplam değeri 1,09 trilyon dolar bandına gerilerken, piyasadaki volatilitenin de arttığı görüldü. Son 24 saatte piyasada 211 milyon dolarlık short ve long pozisyon tasfiye oldu.

En Fazla Değer Artışı Yaşayan 5 Altcoin

Piyasa değeri ile en büyük 100 kripto para arasında bulunan altcoinlerde, son 24 saatte en yüksek oranda değer artışı yaşayan 5 altcoin şöyle:

  1. EOS (EOS) – %10,4 artış
  2. Lido DAO (LDO) – %6,9 artış
  3. Ethereum Classic (ETC) – %6,2 artış
  4. Convex Finance (CVX) – %5,3 artış
  5. Decentraland (MANA) – %5,0 artış.

En Yüksek Değer Kaybını Yaşayanlar

Piyasa değeri ile en büyük 100 kripto para arasında en yüksek oranlı değer kayıplarını yaşayan 5 altcoin ise; THORChain (RUNE), STEPN (GMT), ApeCoin (APE), Internet Computer (ICP) ve Synthetix Network (SNX) oldu.

Gazetebanka yatırım tavsiyesi vermez.

GOOGLE NEWS’TE TAKİP EDİN: GOOGLE NEWS
TELEGRAM KANALIMIZI TAKİP EDİN: TELEGRAM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.