Editörün SeçimiPara Piyasaları

Bitcoin ve Ethereum her şeye rağmen taş gibi durdu! ABD hisse senetleri ile korelasyon sona mı eriyor?

Kripto para piyasaları ABD hisse senetlerine rağmen yükseliyor. Bitcoin ve Etheruem değer kazanırken DeFi projelerinde gözle görülür güçlenme yaşanıyor.

Kripto para piyasaları, ABD hisse senetlerindeki düşüşe rağmen Çarşamba gününe kadar değişmeden kaldı. Salı akşamı bir düşüş yaşanırken, bir toparlanma toplam piyasa değerini 1 trilyon ABD doları bariyerinin hemen altına geri getirdi.

BTC VE ETH GÜÇ KAZANDI

Bitcoin, Salı akşamı güneye gittikten sonra 20.000 ABD doları desteğini geri kazanmayı başarırken, Ethereum yaklaşık yüzde 2 ekleyerek değişim değerini 1.600 ABD dolarının üzerine çıkardı.

Avalanche’ın AVAX jetonu 20 ABD Dolarına tutundu ve bu, şok ihbarcı iddialarıyla karşı karşıya kalan bir proje için olumlu bir sonuç. Diğer birkaç ağ belirteci, Cardano, Polygon ve Tron gibi bazı yeşil şamdanlar ekledi.

ALTCOIN’LER KARIŞIK SEYREDİYOR

Öte yandan, Solana ve Polkadot orta düzeyde kayıplar yaşarken, EOS’un piyasa değeri yaklaşık yüzde 5 düşerek 1,4 trilyon ABD Doları’na geriledi.

Uniswap veya MakerDAO için aynı şey söylenemez olsa da, Lido, Curve ve Convex Finance’in tümü yüzde 5 veya daha yüksek bir artışla, merkezi olmayan finans (DeFi) için güçlü bir sabah oldu. Tüm DeFi protokollerinde kilitlenen toplam hacimler neredeyse yüzde 1 arttı.

KRİPTO PARA BİRİMLERİ HAKKINDA ÖNEMLİ HABER BAŞLIKLARI

ABD’de, Gözetim ve Reform Komitesi, dolandırıcılık ve dolandırıcılığa karşı tüketici güvenliği ile ilgili bilgi sağlamak için kilit düzenleyiciler ve dijital varlık borsaları üzerindeki baskıyı artırdı. Coinbase, FTX, Binance.US ve Kraken borsalarının yanı sıra Hazine Bakanlığı, Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu ve Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu da dahil olmak üzere düzenleyiciler bir dizi mektupta hedef alındı.

Crypto.com, bir yönetici hatasının ardından yanlışlıkla 10,5 milyon ABD Doları net kazanan bir müşteriye karşı yasal işlem başlattı. Müşterinin, iddiaya göre toplamın çoğunu harcadığı iddia ediliyor.

Avustralya Yüksek Mahkemesi Victoria’da bir yargıç, hatalı olarak satın alınan 1,35 milyon A$ değerindeki mülkün satışına karar verdi.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorumlar ise genel niteliktedir. Gazete Banka oluşacak kayıplardan sorumlu tutulamaz. Kaynağı ise uzmanların kendi yorumlarıdır. Bu nedenle, yazılar ve makaleler tavsiye niteliği taşımaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.