Para Piyasaları

Bitcoin Yeni Güne Yükselerek Girdi, Altcoinler de Yükseliş Trenine Atladı!

Kripto para piyasaları geçtiğimiz yıl güçlü boğa koşusu sırasında, Mayıs 2021 itibariyle çok sert bir düşüş yaşadı ve bu düşüş sonrası toparlanmalar Ağustos ayını buldu. Arada geçen süreçte zaman zaman hafif toparlanmalar yaşansa da kalıcı toparlanmalar Ağustos ayı itibariyle gelmeye başlamıştı. Piyasalarda 2022 yılında bu kez ayı sezonu etkisi kendisini gösterirken, Temmuz ayı sonlarına doğru piyasalarda yeniden bir toparlanma hareketliliği görüldü. Ancak bu toparlanmaların kalıcı olup olmayacağı konusunda yine bir belirsizlik var. Son günlerde Bitcoin’in (BTC) yükselişe geçmesiyle birlikte, piyasalar genelinde de yukarı yönlü bir hareketlilik yaşandığı görülüyor.

Bitcoin Toparlanmaya Başladı

Lider kripto para birimi Bitcoin, yeni güne yükselişlerle başladı. Son değer kayıplarından sonra gelen değer artışları ile güne 23 bin 100 dolar seviyelerinden giriş yapan Bitcoin, piyasa genelinde de değer artışlarının yaşanmasında öncü oldu. Ethereum (ETH) bu süreçte 1.600 dolar seviyesine ciddi ölçülerde yaklaşırken, kripto para piyasasının toplam değeri de 1,09 trilyon dolar seviyesine geldi. Diğer taraftan Coinglass verilerine göre son 24 saatte kripto para piyasasında 152 milyon dolarlık long ve short pozisyon tasfiye oldu.

Piyasada Değer Artışları

Bitcoin hafta içinde aslında 24 bin dolar seviyesini aşmıştı. Ancak Tesla’nın Bitcoin satış haberi sonrasında fiyat 22 bin 300 dolar seviyelerine kadar geriledi. Bu gerileme sonrası Bitcoin, Cuma günü 23 bin 100 dolar seviyesinden işlem görmeye başladı. Kripto para piyasasının toplam değerinde 24 saatte görülen %2,7’lik artış, piyasadaki endişenin bir miktar dağılmasını sağladı. Son 24 saatlik süreçte birçok altcoin yüksek oranlı değer artışlarıyla karşılaşırken, önde gelen altcoinlerde bu süreçte %25 ile en yüksek değer artışını Curve DAO (CRV) yaşadı.

GOOGLE NEWS’TE TAKİP EDİN: GOOGLE NEWS
TELEGRAM KANALIMIZI TAKİP EDİN: TELEGRAM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.