Editörün SeçimiPara Piyasaları

Bitcoin’de 20 bin doları doğru tahmin eden 2 teknik analist moralleri bozdu! Death bounce cat, bu fiyata düşüşe hazır olun!

Kripto para piyasalarında yeniden toparlanma hareketleri görülmeye başlamışken, Bitcoin’in (BTC) hangi yönde hareket edeceği konusunda gelen tahminlerin sayısı ve çeşidi de artmaya başladı. Geçtiğimiz haftalarda peş peşe gelen düşüşler sonrası son günlerde toparlanmalar gösteren Bitcoin, yükselişlerle başladığı son haftada yeniden konsolidasyon evresine geçiş yaptı.

Bitcoin fiyatının iki perde aralığında sıkışmaya başlamasıyla birlikte tahminler de peş peşe gelirken, Kitco News’e röportaj veren Northstar & Badcharts teknik analistleri Kevin Wadsworth ile Patrick Karim, Bitcoin’in bir sonraki fiyat seviyesine dair fikirlerini dile getirdi. Daha önce ikili analizlerinden yola çıkarak Bitcoin’in 20 bin dolar seviyesine kadar ineceğini doğru bir şekilde tahmin etmişti. Teknik analistler bu kez de Bitcoin’in 10 bin dolar bölgesine kadar inebileceğini beklediklerini açıkladı.

UZMANLAR BTC GRAFİĞİNİ YORUMLADI

Northstar & Badcharts teknik analistleri Kevin Wadsworth ve Patrick Karim, Kitco News röportajlarında Bitcoin beklentilerini açıkladı. İki uzman isim daha önce Bitcoin’in 20 bin dolara kadar gerileyeceğini doğru tahmin etmişti. Teknik analizlerinden yola çıkarak tahminlerini paylaşan ikili, bu kez de Bitcoin’in 10 bin dolara kadar inebileceğini belirtti. Analistlere göre Bitcoin grafiğinde “fincan deseni tersi” bir model ortaya çıkıyor ve alçalan kama modeline benzer bir oluşum görülüyor. Analistler, bu oluşumun Bitcoin’in 20 bin dolar üzerindeki yükselişlerine son verebileceğini belirtiyor.

BTC’NİN YÜKSELME VE DÜŞME OLASIKLARINI AÇIKLADI

Ünlü analist Wadsworth, Bitcoin’in 10 bin dolar ile 12 bin dolar aralığına düşme ihtimalinin yüzde 70, 80 olduğunu öne sürdü. Analiste göre bu aşamada Bitcoin’in 30 bin dolar seviyesine çıkması ise yüzde 20, 30 ihtimalde bulunuyor. Analist, bu tahminlerini ise Bitcoin’in 30 haftalık ya da 200 günlük hareketli ortalama yönündeki ilerleyişinden yola çıkarak belirtiyor.

“MEVCUT YÜKSELİŞLER ÖLÜ KEDİ SIÇRAYIŞI”

Uzman ikili, makro şartlar ele alındığında Bitcoin fiyatının bu şartlardan etkilenebileceğini belirtti. Ayrıca analistler, Bitcoin’in 30 bin dolara çıkmasının biraz zaman alacağını da belirtti. Uzmanlar mevcut ralliyi ise “ölü kedi sıçraması” olarak tanımladı ve ayı piyasasındaki fiyat artışlarının yanıltıcı ve geçici olduğunu öne sürdü. Analistlere göre Bitcoin’de şimdilik yüksek hedefler görmek çok zor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.