Editörün SeçimiPara Piyasaları

Bitcoin’de bu analist çark etti! BTC için alım zamanı diyen isme rağmen 16 bin dolarlık fiyat tahmini paylaştı!

BTC şu anda Ağustos ayında en düşük seviyelerinde işlem görüyor. Birkaç hafta süren sürekli bir yükselişin ardından, ilk doğan kripto, piyasaların geri kalanıyla birlikte vahşi bir ret ile karşı karşıya kaldı.

BTC daha da düştükçe, alandaki analistler piyasanın yönü hakkında görüşlerini yaydılar. Bunların arasında, varlık için aşırı düşüş hareketlerini öngören önde gelen bir piyasa gözlemcisi var.

BTC 16 BİN DOLARDA “ÖNÜMÜZDEKİ HAFTALAR İÇİN ÇOK MUHTEMEL”

Bir kez daha, ünlü kripto analisti ve başarılı bir swing tüccarı olan iI Capo of Crypto, BTC için kendi fikrini değiştirdi. Cuma günü 22,5 bin dolarlık desteğin ani çöküşünün ardından iI Capo of Crypto, daha fazla düşüş öngörüyor. Analiste göre, BTC için ana hedefi 16 bin dolar.

Bitcoin’in 16 bin doları en son Aralık 2020’de gördüğünü not etmek önemlidir. Pandeminin sıcağında onu fethettiğinden beri, varlık bölgeyi tekrar ziyaret etmedi. 16 bin dolarlık fiyatı rötuşlamaya en yakın Bitcoin, mevcut Kripto Kışının en sert olduğu Haziran ortasındaydı. BTC, 2 yıl içinde ilk kez 18 Haziran’da 17.708 dolara düştü.

Mevcut ayı piyasası şimdiden 2 yılın en düşük seviyesini beraberinde getirdi. Analistlerin dibin zaten içeride olduğuna inandığı bir zamanda, iI Capo of Crypto, daha fazla düşüşün gelebileceğini düşünüyor. 16 bin dolarlık bir fiyatın “önümüzdeki haftalar için çok muhtemel” olduğunu düşünüyor. Bu, Fonlama Oranının zaten baskın kısa duygular gördüğü bir dönemde alana daha fazla belirsizlik pompalar.

ANALİST MICHAËL VAN DE POPPE, BITCOİN SATIN ALMA ZAMANININ GELDİĞİNİ DÜŞÜNÜYOR

Ayrıca, iI Capo of Crypto, 22.500 dolar ve 23.500 dolarda kilit direnç seviyeleri görüyor. Yatırımcılara bu seviyeleri iyi bir satış fırsatı olarak almalarını tavsiye etti. Ek olarak, 19.000 dolarlık bir destek seviyesinden bahsetti. Bununla birlikte, BTC’nin 19 bin dolarlık desteğe ulaşması durumunda daha fazla düşüş için düşüş teyidi olacağını söyledi.

Öte yandan analist Michaël van de Poppe, yatırımcılara şimdi BTC satın almalarını tavsiye ediyor. Eight Global’in CEO’su, yakın tarihli bir tweet’te Hash Ribbon göstergesinin bir satın alma sinyali verdiğini belirtti. Şimdi yatırımlarınızı inşa etmeye başlama zamanı” dedi.

Yazma sırasında, BTC şu anda 20.043 $ değerinde ve geçen hafta değerinin yüzde 7’sini kaybetti. BTC bugün şimdiden 20 bin doların altındaki seviyeye ulaştı. Hızlı bir toparlanma yaşamasına rağmen, varlık kendini oraya geri dönerken bulabilir. FGI, 13 Ağustos’ta umut verici bir değer olan 46’yı gördükten sonra 30’un altına düştü.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorumlar ise genel niteliktedir. Gazete Banka oluşacak kayıplardan sorumlu tutulamaz. Kaynağı ise uzmanların kendi yorumlarıdır. Bu nedenle, yazılar ve makaleler tavsiye niteliği taşımaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.