Gündem

Bitcoin’de Bu Metrik Haziran 2021’den Bu Yana Zirvesini Gördü! Santiment Metriği Değerlendirdi…

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), Haziran ayı ortalarında gelen devasa geri çekilmeler ile 17 bin 600 dolar seviyesine kadar gerilemişti. Bu gerileme sonrası toparlanma göstermeye çalışan ancak 20 bin dolar seviyesinin etrafında mücadele veren Bitcoin, içinde bulunduğumuz haftada bir kez daha kritik destek noktalarını kaybetti. Geçtiğimiz Cuma beklentilerin üzerinde değer artışı yaşayan Bitcoin, hafta sonunda gelen düşüşleri yeni haftaya da taşıdı ve yeni haftada Bitcoin bir kez daha 20 bin dolar seviyesinin altına sarktı. Bitcoin 20 bin dolar seviyesinin altında işlem görürken, Santiment tarafından Bitcoin fiyatında etkili olabilecek bir metrik sunuldu.

Santiment “Sosyal Hakimiyet” Ölçümünü Değerlendirdi

Sosyal medyada Bitcoin (BTC) ile ilgili konuşmaların ve tartışmaların büyük ölçüde arttığı görülüyor. Son olarak Haziran 2021’de Bitcoin ile ilgili sosyal medyada bu kadar çok tartışma yaşanmıştı. Ancak her ne kadar sosyal medyada Bitcoin yeniden popülarite yakalamaya başlamış olsa da yatırımcıların ABD Haziran TÜFE verilerinden önce Bitcoin’e şüpheyle baktıkları da görülüyor. ABD Haziran TÜFE verileri 13 Temmuz Çarşamba günü açıklanacak. Şimdilerde 20 bin dolar altında işlem gören Bitcoin’in “sosyal hakimiyeti” Santiment’e göre yılın zirvesine ulaştı.

GOOGLE NEWS’TE TAKİP EDİN: GOOGLE NEWS
TELEGRAM KANALIMIZI TAKİP EDİN: TELEGRAM

Bitcoin Tartışmalarının Artması Olumlu Bir Gelişme Mi?

Santiment, Bitcoin adına “sosyal hakimiyet” metriğini değerlendirdi. Her ne kadar Bitcoin kritik desteğini kaybetmiş olsa da sosyal medyada ve çeşitli platformlarda Bitcoin tartışmalarının artmaya başlaması, Bitcoin’e olan ilginin yeniden canlanmaya başladığını gösteriyor. Öte yandan elde edilen verilere göre diğer kripto para birimleri ile ilgili tartışmalar da azaldı. Santiment tarafından sunulan bu verilerle birlikte tarihsel olarak bu durum Bitcoin ve genel olarak piyasalar adına olumlu bir gelişme olarak yorumlandı.

“Boğalar İçin İyiye İşaret”

Santiment söz konusu metrik ile ilgili olarak “Bitcoin ile ilgili tartışmaların oranı sosyal medyada hızla arttı. Bitcoin’in sosyal hakimiyeti şu anda Haziran 2021’den bu yana en yüksek noktasında. Tarihsel olarak Bitcoin’e yeniden odaklanmak kripto boğaları için iyiye işaret” ifadelerini kullandı.

Gazetebanka yatırım tavsiyesi vermez. Haberin kaynağı kurumların açıklamalarıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.