Editörün SeçimiPara Piyasaları

Bitcoin’de yükselişler devam edecek mi? Analistler gidişat için ne diyor?

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), geride bıraktığımız hafta genelinde kripto para yatırımcılarının yüzünü güldürdü. Sıradaki hamlesi ve genel olarak bundan sonraki gidişatı merak konusu olan Bitcoin adına analistler, boğaların tek seferde direnci kıramayabileceğine dair uyarılarda bulunuyor.

Pozitif bölgelerde bir hafta sonu performansı ortaya koyan Bitcoin şimdilerde 22 bin dolar seviyelerinde işlem görüyor. Ancak yatırımcılar, bu toparlanmaların, ayı piyasasındaki kayıpları geri getirip getirmeyeceğini görmek istiyor.

Bitcoin’de yükselişler devam edecek mi? Analistler gidişat için ne diyor?

Analistler ise bu konuda yatırımcıları uyararak, teknik analizlerini ortaya koyuyor. Bitcoin’in gidişatı adına analistler ne düşünüyor?

Bitcoin Pozitif Yeniden Pozitif Bölgede

TradingView verilerine göre BTC/USD paritesi Bitstamp borsasında 22 bin 500 dolar seviyesine ulaştıktan sonra bir konsolidasyon yaşamaya başladı. Bu seviye, ayı zamanda 200 haftalık hareketli ortalama (WMA) seviyesinin etrafında toplanan borsaların satış pozisyonlarının da başlangıç noktasını temsil ediyordu.

Bitcoin’de yükselişler devam edecek mi? Analistler gidişat için ne diyor?

Öte yandan bu bölge, analistler tarafından da “kırılması zor direnç bölgesi” olarak yorumlanıyor. Bu konuya odaklanan analistlerden biri olan ve nokta atışı birçok tahminiyle daha önce dikkatleri çeken Michael van de Poppe, Twitter üzerinden yorumlarını paylaştı.

Analistler Bitcoin’in Gidişatı İçin Ne Diyor?

Poppe, söz konusu paylaşımında “200 haftalık hareketli ortalama ve menzil direnci ile karşı karşıya olduğumuz için bu noktada Bitcoin’de devamlılık beklemiyoruz” sözlerini dile getirdi. Bir diğer yandan, bir başka deneyimli analist olan Rekt Capital de konuya ilişkin fikirlerini dile getirdi.

Bitcoin’de yükselişler devam edecek mi? Analistler gidişat için ne diyor?

Ünlü analist, Bitcoin’in hemen yukarı yönlü ivme kazanıp bunu devam ettirme potansiyelinin olup olmadığı konusunda şüphelerinin olduğunu vurguladı. Ancak Poppe, yine de piyasa için bir nefes alma sürecinin kazançlı olabileceğini belirtti. Poppe “Hafif konsolidasyon 22 bin 600 doların üzerine doğru bir kırılmayı tetikleyebilir ve 28 bin dolara doğru giden yolu harekete geçirebilir” sözlerini dile getirdi.

GOOGLE NEWS’TE TAKİP EDİN: GOOGLE NEWS
TELEGRAM KANALIMIZI TAKİP EDİN: TELEGRAM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.