Editörün SeçimiPara Piyasaları

Bitcoin’e “Honduras” desteği! BTC vadisi için start verildi

Honduras’ın kasabasında “Bitcoin Vadisi” temelleri atılıyor! Dünyanın dört bir yanından kripto yatırımcısı çekmek isteyen Santa Lucia kasabası, çareyi BTC’de buldu. Yasal ödeme aracı olarak Bitcoin’in kullanıldığı bölge ile ilgili sıcak gelişmeler Bitcoin benimsenmesinin artmasına katkı sunmaya hazırlanıyor.

Orta Amerika’nın Bitcoin’i ödeme yöntemi olarak teşvik eden son ülkesi Honduras, işleri bir adım öteye taşıyor! Reuters’in raporuna göre BTC ile ödeme kabul eden pek çok şirkete sahip Honduras’ın Santa Lucian kasabasına “Bitcoin vadisi” inşa ediliyor!

DAHA FAZLA TURİST ÇEKİLMESİ HEDEFLENİYOR

Honduras’ın başkenti Tegucigalpa’ya kısa mesafe uzaklıkta bulunan Santa Lucia kasabasına inşa edilecek Bitcoin vadisi ile daha fazla turist çekilmesi hedefleniyor. Bölgede daha fazla işletmenin BTC benimsemesini sağlamayı ve 60 firmanın ürün ve hizmetlerine dijital varlık sahiplerinin ulaşmasını hedefleyen proje ile ilgili Los Robles alışveriş merkezi yöneticisi Cesar Andino, “Daha fazla şans yaratacak ve bu para birimini kullanmak isteyen daha fazla kişiyi çekecek” değerlendirmesinde bulundu.

HONDURAS KENDİ BTC MERKEZİNİ KURUYOR

Komşu El Salvador’un Bitcoin’i yasal ihaleye çıkarmasını takip eden 10 aylık süre içinde start düğmesine basan Honduras, geride kalmamak için çalışmaları hızlandırdı. Turizmi BTC kabulü sonrası yüzde 30 artan El Salvador’un ilham verdiği Honduras’ta yerel Diario La Prensa gazetesinden tercüme edilen bir raporda, “Küreselleşmek zorundayız. Teknolojiden kendimizi alıkoyamayız ve diğer ülkeler bunu yapıyorken gerisinde kalamayız.” ibareleri yer aldı.

Reuters’in haberine göre kripto girişimini Perşembe günü start veren ülke, Honduras Teknoloji Üniversitesi ve Blockchain Honduras ile birlikte Guatemala kripto para borsası Coincaex ve Santa Lucia belediyesi arasında işbirliğine gitti.

IMF ORTA AMERİKA KONUSUNDA ENDİŞELİ!

El Salvador ve Honduras gibi Orta Amerika ülkelerince benimsenen BTC sonrası IMF alarm verdi. Yasal olarak BTC’nin kabul edilmesi konusunu eleştiren IMF, DeFi’nin finansal piyasalar için bir tehdit oluşturduğunu iddia etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.