Para Piyasaları

Bitcoin’e Yatırım Yapan Bu Kez Yandı; Maliyetler Düştü, Fiyatlar Bir Kez Daha Dibi Gördü! Sene Başından Bu Yana Bitcoin’deki Değer Kaybı…

Bir süredir düşüşte olan Bitcoin piyasaları için yeni açıklama gerçekleştiren JP Morgan’ın stratejistleri, Bitcoin’in üretim maliyetindeki düşüşe dikkat çekti. Bu düşüş nedeniyle fiyatların artamadığını belirten JP Morgan’ın stratejistleri, Bitcoin’in üretim maliyetinin geçen ay yarıya yarıya düştüğünü, bu düşüşün ise, fiyat artışları açısından engel teşkil ettiğini açıkladı.

Bitcoin’in Üretim Maliyeti 11 Bin Dolar Birden Geriledi

Bitcoin’in üretim maliyetindeki gerileme nedeniyle yükselemediğini öngördüklerini belirten JP Morgan’ın stratejistleri, sadece haziran ayında Bitcoin’in üretim maliyetinin 24 bin Dolar’dan 13 bin Dolar’a kadar gerilediğini ve bu düşüşün fiyatlandırma üzerinde olumsuz bir etki yarattığına dikkat çekti. Nikolaos Panigirtzoglou liderliğindeki stratejistler ise, bu maliyet düşüşüne dikkat çeken açıklamalar gerçekleştirdikten sonra bu düşüşün nedenini Cambridge Bitcoin Elektrik Tüketim Endeksi’ndeki verilerden yola çıkararak, elektrik kullanımındaki azalma olduğunu vurguladı.

Notta, Üretim Maliyetinin Bitcoin Fiyat Aralığının Alt Sınırı Olarak Algılanabildiğini Açıkladı

JP Morgan’ın stratejistleri ve Nikolaos Panigirtzoglou liderliğindeki stratejistlerin yanı sıra bir açıklamada Notta’dan geldi. Konuya farlı bir pencereden bakan Notta; “Üretim maliyeti bazı piyasa katılımcıları tarafından düşüş eğilimindeki piyasada bitcoin fiyat aralığının alt sınırı olarak algılanıyor” dedi.

GOOGLE NEWS’TE TAKİP EDİN: GOOGLE NEWS
TELEGRAM KANALIMIZI TAKİP EDİN: TELEGRAM

Madencilere Yarıyor

Her ne kadar üretim maliyetlerinin düşmesi yatırımcılara para kaybettirse de düşen maliyetler Bitcoin madencilerine katkı sağlamaya devam ediyor. Aynı zamanda likiditeyi de artıran bu düşüş ileriye yönelik fiyat görünümünü olumsuz etkilediği için analistler tarafından risk olarak değerlendiriliyor.

Bitcoin’deki Kayıplar Yüzde 60’ı Buldu

ABD Merkez Bankası’nın faiz kararları sonrası hızla değer kaybetmeye başlayan Bitcoin’deki kayıplar, Terra/Luna ve Three Arrows Capital gibi piyasanın önde gelen aktörlerinin batmasının ardından hız kazandı. Yaklaşık bir aydır 20 bin dolar seviyesinden işlem gören Bitcoin isimli kripto para birimi, ocak ayından bu yana yüzde 60 değer kaybetti. Bitcoin’de değer kaybının bir müddet daha sürmesi bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.