Bitcoin’in Düşüşü Devam Edecek Mi? 2 Temmuz Kripto Para Piyasaları Özeti

Kripto para piyasalarında yaşanan düşüş trendi devam ediyor. Piyasada oluşan gerilemeden en çok etkilenen kripto para birimi olan Bitcoin'in kısa vadede durumu ne olacak? Bitcoin yeniden yükselecek mi?

0
115
Kripto para piyasaları
Kripto para piyasaları

2 Temmuz Salı günü itibarıyla kripto para piyasalarında yaşanan düşüş hız kesmeden devam ediyor. Düşüş trendinde dördüncü gün geride kalırken toplam piyasa değerinde ciddi bir gerileme olduğu da dikkatlerden kaçmadı. 2 Temmuz Salı günü itibarıyla piyasa geneline bakıldığında toplam piyasa değerinin son dönemde yaklaşık 292 milyar dolara gerilediği görüldü.

Son dönemde gösterdiği yükseliş trendiyle birlikte haziran ayının son haftasında 350 milyar dolar sınırından dönen toplam piyasa sermayesi şimdiye kadar yaklaşık 60 milyar dolarlık bir daralma yaşamış durumda. Söz konusu durum başta Bitcoin kripto para birimi olmak üzere tüm altcoinleri olumsuz etkilemeye devam ediyor. Satıcıların ağırlığını koyduğu kripto para piyasasında son 24 saatlik işlem hacminin ise 90 milyar dolar seviyelerinde seyrettiği görüldü.

Bitcoin’in Düşüşü Devam Edecek Mi? 2 Temmuz Salı Bitcoin Fiyat Analizi

Kripto para piyasalarında en önde gelen kripto para birimi olan Bitcoin’in Pazar payının %60’ına sahip olduğu biliniyor. Bu sebeple kripto para piyasaları sektörüne giren ve çıkan fonlardan en çok etkilenen dijital para birimi de doğal olarak Bitcoin oluyor. Haziran ayının son iki haftası itibarıyla yakalamış olduğu yükseliş trendinde 14 bin dolar seviyelerinden dönen Bitcoin – Dolar (BTC/USD) paritesi, daha sonra alıcı ve satıcıların yoğun ilgisiyle birlikte girilen mücadelede dalgalı hareketler gösterdi. Fakat haziran ayının son günleri ve temmuz ayına girilmesi ile birlikte Bitcoin’de sert bir düşüş yaşandığı dikkatlerden kaçmadı.

Bunun üzerine Bitcoin’de yapılan düzeltmenin dördüncü gün sonuna gelirken, majör kripto para birimi Bitcoin’in kısa vadeli Fibonacci düzeltme seviyelerine göre şu an Fib 0,618’e denk genel 9.820 dolar seviyelerinde seyrettiği görülüyor. (10 Haziran 7.640 dolar dip, 24 Haziran 13.970 dolar zirve noktası) Söz konusu destek noktasının kırılması Bitcoin’in uzun vadeli destek seviyeleri sırasıyla 8.600 dolar ve 7.330 dolar test etmesine neden olabileceği düşünülüyor.

Bitcoin – Dolar (BTC/USD) paritesi 9800 dolar bandına tutunmayı başarıp bu noktadan alıcı bulduğu durumda, kısa vadede ilk hedef 11.300 dolar ardından 11. 800 ve 12.360 dolar seviyelerini takip etmesi oldukça mümkün gözüküyor. Ancak toparlanma seviyesini teyit edebilmek için 10.340 doların üzerinde bir günlük kapanış görmek önem arz ediyor.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here