Editörün SeçimiPara Piyasaları

BitPay ayı piyasasının kazananını açıkladı! Talep düşüşüne rağmen“Bitcoin”

Ayı piyasası, birçok kripto para biriminin değer kaybetmesi nedeniyle birçok kripto kullanıcısını Bitcoin ödemelerini askıya almakla tehdit etti. Bununla birlikte, Bitcoin kullanıcı duyguları bir parça bile sallanmadı. Şaşırtıcı bir şekilde, piyasa oynaklığına ve düşük kripto ödeme oranlarına rağmen en çok kullanılan kripto para birimi olarak konumunu koruyor.

Bitpay, ödemelerin, takasların ve kripto para biriminin depolanmasının gerçekleştiği önde gelen platformlardan biridir. Platform, mevcut ayı piyasasında düzenli kripto ödemelerini sürdürüyor ve aylık işlemler 2021’de 58.000’den 2022’de 67.000’e yükseldi. BitPay geçtiğimiz günlerde işlem kayıtlarını paylaşarak 2022’deki kripto işlemlerinin durumunu ortaya koydu.

Bitcoin Ödemesi, Bitpay’in Toplam İşlemlerinin Yüzde 50’sinden Fazlasını Oluşturuyor

BitPay’e göre, toplam işlemi azaldı, ancak Bitcoin, platformdaki ödemeler için en çok kullanılan kripto para birimi olmaya devam ediyor. BitPay’in pazarlamadan sorumlu başkan yardımcısı Merrick Theobald, BTC hakkında olağanüstü bir açıklama yaptı.

BTC tabanlı ödemelerin 2021 satış hacminin yüzde 87’sini oluşturduğunu ancak 2022’de yüzde yüzde 52’ye düştüğünü belirtti. Satış hacimleri düşse de kripto ödemelerinin daha fazla yüzdesi BTC’deydi.

Theobald, stablecoin satışlarının etkisi hakkında daha fazla yorum yaptı. Stabilcoin alımlarının kripto oynaklığından etkilenmediğini ve satış hacimlerine önemli katkı sağladığını açıkladı. Ayrıca Theobald, net BitPay işlemlerinin piyasa kesinti süresinden bağımsız olarak adil istikrarı koruduğunu belirtti.

BTC ödemeleri en popüler olmaya devam etse de, net işlemler 2022’de düştü. Örneğin, Bitpay tarafından yayınlanan veriler BTC işlemlerinin Mart’taki yüzde 57’den Temmuz’da yüzde 48’e düştüğünü gösteriyor.

Öte yandan, diğer kripto para birimlerinin ödemeleri önemli ölçüde arttı. Örneğin, Litecoin (LTC), BitPay’de Mart’taki yüzde 14’ten Temmuz’da yüzde 22’ye yükseldi.

BTC, BitPay’deki toplam satışların yüzde 50’sinden fazlasını oluşturuyor. Theobald bunu, BTC’nin yaratıcısı Nakamoto Satoshi tarafından açıklandığı gibi BTC’nin fayda durumu uygunluğunun kanıtı olarak nitelendirdi. Ayrıca BTC’nin artan kullanımının en eski kripto olması ve diğerlerinden daha fazla popülerlik kazanması olduğunu açıkladı.

JPMorgan, Kripto Ödemelerine Talepte Düşüş Rapor Etti

Theobald ayrıca, insanların BTC ödemesini tercih etmesinin, borsalarda BTC satmanın pahalı olması, ancak bunu ürün satın almak için kullanmanın daha ucuz olması olabileceğini öne sürdü.

Dünyanın önde gelen kripto para ödeme platformları arasında yer alan BitPay, ABD’deki idari ödemeler ve bağış kampanyaları ile de tanınmaktadır. Verifone, Shop.com ve Newegg gibi ABD’deki birçok şirkete kripto ödeme hizmetleri sunmaktadır.

Bitpay’in raporu, JPMorgan’ın son altı ayda ödeme seçenekleri olarak kripto para birimlerine olan talebin azaldığını bildirdiği sırada geldi. JPMorgan’ın küresel başkanı Takis Georgakopoulo, bankaların şu anda birkaç kripto ödemesini kabul ettiğini belirtti.

Ayrıca, henüz kripto ödemeleri talebinde herhangi bir artış öngörmediğini de belirtti. Bununla birlikte, tüm kripto topluluğu yakında daha iyi bir sonucun ortaya çıkmasını bekliyor.

Enis Mutlu - Gazetebanka.com'da Gazeteci

Gazetebanka.com’da gazeteci, haber editörü. Son dakika ekonomi, hisse senetleri, kripto para haberlerini sizlerle paylaşıyorum. Finans dünyası ve para piyasalarına dair tüm gelişmeleri benimle yakalayın!
GOOGLE NEWS’TE TAKİP EDİN:
TELEGRAM KANALIMIZI TAKİP EDİN:

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorumlar ise genel niteliktedir. Gazete Banka oluşacak kayıplardan sorumlu tutulamaz. Kaynağı ise uzmanların kendi yorumlarıdır. Bu nedenle, yazılar ve makaleler tavsiye niteliği taşımaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.