Ekonomi

Borsa İstanbul’da haftalık hisse önerileri: Ahlatcı Yatırım AKSEN, ISFIN, TKFEN, OTKAR ve AGHOL hisse senetlerini önerdi

Ahlatçı Yatırım 31 Ocak – 4 Şubat 2022 haftasına ait hisse senedi önerileri listesini yayımladı! Teknik analiz bazlı seçilen beş hisse senedi yer alan hisse portföy önerisinde, geçtiğimiz haftaya göre üç hisse yer değiştirdi.

31 OCAK – 4 ŞUBAT OCAK 2022 AHLATÇI YATIRIM HAFTALIK HİSSE SENEDİ ÖNERİLERİ

Geçtiğimiz hafta portföyümüzde yer alan pay senetlerinden KOZAL ve ALKIM hisseleri hedef fiyata ulaşmış olup DOHOL, TKFEN ve SELEC hisselerinde stoploss seviyeleri çalışmıştır. Sadece TKFEN önce stop-losss seviyesini gördükten sonra yaşadığı yükselişle hedef fiyat aralığını geçmiştir.

Geçen hafta içinde gördüğü en yüksek seviyeye göre bir önceki hafta sonu kapanış değerine göre en yüksek getiriyi sağlayan pay senetleri yüzde 7,1 yükseliş yaşayan TKFEN ile yüzde 3,5 yükselen ALKIM olmuştur. 21 Ocak – 28 Ocak kapanış fiyatlarına göre ise en yüksek getiriyi sağlayan pay senedi yüzde 7 ile TKFEN olmuştur. Geçtiğimiz hafta boyunca XU100 %1,39 düşüş gösterirken, Ahlatcı Yatırım haftalık model portföyün ortalama getirisi ise %0,26 olmuştur.

Geçtiğimiz hafta portföyümüzde yer alan pay senetlerinden ALKIM- DOHOL- TKFEN- SELEC- KOZAL hisselerini model portföyümüzden çıkarırken bu hisseler yerine AKSENISFIN- TKFEN- OTKAR- AGHOL hisselerini portföyümüze ekliyoruz.

Haber

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorumlar ise genel niteliktedir. Gazete Banka oluşacak kayıplardan sorumlu tutulamaz. Kaynağı ise uzmanların kendi yorumlarıdır. Bu nedenle, yazılar ve makaleler tavsiye niteliği taşımaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.