Para Piyasaları

Borsalardan Oluk Oluk Ethereum Çıkışı Yaşanıyor! ETH Kanadında Peş Peşe Rekor Kırıldı…

Kripto para piyasalarında uzun süredir yaşanan kripto kışı, son haftada yerini kimi zaman hafif ve kimi zaman da güçlü sayılabilecek toparlanmalara bıraktı. Hafta sonunda değer artışları elde eden Bitcoin’in (BTC) yeni haftada da artışlarını koruması, genel olarak piyasaların yukarı yönlü harekete geçmesini sağladı. Her ne kadar Tesla’nın ikinci çeyrekte yüksek miktarda Bitcoin satmış olması piyasalarda düşüşleri tetiklemiş olsa da bu düşüşler sonraki günlerde yerini yeniden hafif toparlanma hareketlerine bıraktı. Kripto para piyasalarında son haftada olumlu rüzgarlar esmeye başlarken, bir kritik olumlu haber de Ethereum (ETH) kanadından geldi. Kripto para analitik şirketi Glassnode verilerine göre merkezi kripto para borsalarından devasa miktarlarda Ethereum çıkışı kaydedildi.

Borsalardan Çıkan ETH Sayısı Rekora Koşuyor

Glassnode, borsalardan çok yüklü miktarlarda Ethereum çıkışı yaşandığını tespit etti. Geride bırakmaya hazırlandığımız haftada rapora göre tüm zamanların en yüksek seviyesi olan, 65 milyon 319 bin 938 Ethereum çıkışı yaşandı. Bu durum, piyasa katılımcılarının Ethereum birikimlerini artırdığını gösteriyor. Ayrıca rapora göre Ethereum çıkış hacminde 7 günlük hareketli ortalamada da 29 milyon 822 bin 996 ETH ile son 13 ayın zirvesi görüldü. Diğer taraftan borsalardaki toplam Ethereum sayısı da son 4 yılın en düşük seviyesi olan 19 milyon 101 bin 804’e geriledi. Ethereum adına bu rakamlar, birikime işaret ettiği için piyasalarda “olumlu hazırlık” olarak yorumlandı.

Adreslerdeki ETH Sayısında Rekor

Glassnode verilerine göre ayrıca Ethereum’un işlem sayısı da son 7 günlük hareketli ortalamada, son 1 ayın en yüksek seviyesi olan 48 milyon 609 bin 702 seviyesine ulaştı. Ayrıca elinde 0’dan fazla Ethereum bulunan adresi sayısı da 84,2 milyon seviyesini aşarak rekor kırarken, elinde en az 1 ETH bulunan adres sayısı da 1,5 milyon seviyesini aştı. Ethereum, yine de ATH seviyesinden yaklaşık %65 geride işlem görmeye devam ediyor.

GOOGLE NEWS’TE TAKİP EDİN: GOOGLE NEWS
TELEGRAM KANALIMIZI TAKİP EDİN: TELEGRAM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.