Editörün SeçimiPara Piyasaları

BTC madencileri yeninden sahnede! 4 binden fazla Bitcoin satılırken satış baskısı artıyor!

Bitcoin fiyatı artan satış baskısı ile karşı karşıya. Madencilerin 4 binden fazla BTC sattığı söyleniyor.

Kripto analisti Ali Martinez Cuma günü yaptığı bir tweette, CryptoQuant’tan alınan verilere göre Bitcoin madencilerinin sadece üç gün içinde yaklaşık 4.586 BTC sattığını vurguladı. “Bitcoin madencileri, @cryptoquant_com’un zincir üstü verilerine göre son 72 saatte yaklaşık 4.586 BTC sattı!” ifadeleri ile yapılan satışa ilişkin takipçilerini bilgilendirdi.

SATIŞ ZAMANLAMASI MANİDAR!

Martinez’in tweet’i, Bitcoin Magazine’in Pazartesi günü Bitcoin madencilik zorluğunun Ocak ayından bu yana en büyük ikinci artış olan yüzde 9,26 oranında arttığını bildirmesinin ardından geldi. Artış, uzun vadeli genişleme planları uygulayan büyük kamu madencilerinden kaynaklanmaktadır.

Bununla birlikte, Bitcoin’in zorluğundaki bu hızlı artış, son 30 günde yüzde 17 düşen madencilik karlılığını da zorladı. Sonuç olarak, madenciler likiditelerini artırmak için madencilik ödüllerini satmak zorunda kalıyorlar.

Arcane Research, karlılığın Kasım ayındaki en yüksek seviyelerden yüzde 80 düştüğünü ortaya çıkardığından, madenciler Haziran ayında toplu satış yapmaya başladılar. The Crypto Basic tarafından bildirildiği üzere Bitfarms, dönem boyunca 3000 BTC sattı.

Madencilerin artan satış baskısının Bitcoin fiyatını daha da aşağı çekebileceğini belirtmekte fayda var. Arcane araştırması, bir boğa döngüsüne başlamadan önce Bitcoin’in 10.350 dolara kadar düşebileceğini tahmin ediyor. Bitcoin, son 24 saatte yüzde 1.4 düşüşle 19.803,43 dolar fiyat noktasında işlem görüyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorumlar ise genel niteliktedir. Gazete Banka oluşacak kayıplardan sorumlu tutulamaz. Kaynağı ise uzmanların kendi yorumlarıdır. Bu nedenle, yazılar ve makaleler tavsiye niteliği taşımaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.