Para Piyasaları

Bu kez Bitcoin ATM’si saldırıya uğradı! Bilgisayar korsanı BTC ATM’sini hackledi!

Bir bilgisayar korsanı, General Bytes Bitcoin ATM makinelerinde para yatıran müşterilerden para çaldı. Şirket, saldırganın iki yönlü makinelerin kripto ayarlarını değiştirebildiğini söyledi.

Bu hafta yayınlanan bir tavsiyeye göre, bir bilgisayar korsanı General Bytes Bitcoin ATM makinelerinde para yatıran müşterilerden kripto para çaldı.

Şirket, Perşembe günü yayınlanan bir danışma belgesinde , hacker’ın cüzdan ayarları ve geçersiz ödeme adresi ayarıyla iki yönlü makinelerin kripto ayarlarını değiştirdiğini söyledi. Bleeping Computer ilk olarak haberleri kapsıyordu.

Açıklamada, “Saldırgan, sunucuda varsayılan kurulum için kullanılan sayfadaki bir URL çağrısı aracılığıyla CAS yönetim arayüzü üzerinden uzaktan bir yönetici kullanıcı oluşturabildi ve ilk yönetici kullanıcıyı oluşturdu” denildi.

Şirket, web sitesinde yayınlanan bir güvenlik düzeltmesini uygulamak için atılması gereken adımları yayınladı. 2020’den beri tamamladığı çoklu denetimlerde bu güvenlik açığını tespit etmediğini söyledi.

Danışmanlık, saldırının, şirketin ATM’lerinde “Ukrayna’ya Yardım Et” özelliğini kamuya açıklamasından sonraki üçüncü günde gerçekleştiğini söyledi.

Şirket, saldırıdan kaç kişinin etkilendiğini veya ne kadar kripto çalındığını belirtmedi. Firma, ulaşıldığında hemen yorum yapmak için müsait değildi.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorumlar ise genel niteliktedir. Gazete Banka oluşacak kayıplardan sorumlu tutulamaz. Kaynağı ise uzmanların kendi yorumlarıdır. Bu nedenle, yazılar ve makaleler tavsiye niteliği taşımaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.