Para Piyasaları

Büyük ifşa! Kripto para yatırımcıları servet kaybederken Etherum Vakfı tepeden ETH sattı!

Morra Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda, kar amacı gütmeyen vakfın tepeden mal çıktığını ortaya koyuyor. Kripto para piyasalarından 1 trilyon dolar silindiği konuşulduğu bugünlerde gelen bu ifşa ise ortalığı ayağa kaldırdı!

ETHEREUM VAKFI TEPEDEN SATTI

Ethereum Vakfı'ndaki katılımcılar, müzik çalmayı durdurmadan önce hisselerinin bir kısmını ne zaman nakde çevirmeleri gerektiğinin gayet iyi farkında görünüyorlar.

Morra, piyasa değerine göre dünyanın en büyük ikinci kripto para biriminin tarihi bir zirveye ulaştığı sırada Vakfın Kraken borsasında 20.000 Ether sattığını gözlemledi. ETH, 16 Kasım'da tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4.891.26 dolara ulaşırken, Ethereum Vakfı ertesi gün paralarını düşürdü.

Kripto para birimi o zamandan beri düşüş eğiliminde. Yayınlandığı tarihte 2.458.92 dolar değerinde, daha geniş kripto piyasası büyük bir darbe aldığından fiyatta yüzde 50'lik bir düşüş yaşandı.

Haber

Trader, bunun Vakıf temsilcilerinin, muhtemelen bir geri çekilme beklerken ETH'lerini tepede veya yakınında ustaca sattıkları ilk sefer olmadığını kaydetti. Örneğin, kripto para birimi önceki zirveye ulaştıktan hemen sonra geçen yıl 17 Mayıs'ta 35.000 ether'i fiat para birimine dönüştürdüler.

Bugün, Vakfın ana adresi olan EthDev'in bakiyesi 353.318'den fazla ETH'ye sahip. Bu miktar, bugünün fiyatlarına göre yaklaşık 832 milyon dolara tekabül ediyor.

Ancak Ethereum Vakfı tarafından yapılan satış nedeniyle henüz Ethereum'u silmeyin. Blok zinciri şu anda merkezi olmayan finanstan (DeFi) takas edilemeyen tokenlere (NFT'ler) kadar en sıcak kripto para birimi trendlerinden bazılarının baskın yeridir.

Ağ ayrıca, yalnızca enerji tüketimini azaltmakla kalmayacak, aynı zamanda ölçeklenebilirliği iyileştirecek ve gaz ücretlerini önemli ölçüde azaltacak bir hisse kanıtı (PoS) konsensüs mekanizmasına da geçiş yapacak. Tüm bu yakın gelişmeler, muhtemelen Ethereum'un akıllı sözleşmeler için baskın blok zinciri olarak liderliğini sürdürmesine yardımcı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.