Para Piyasaları

Büyük traderdan müjde var: “Bitcoin potansiyel dibe ulaştı”

Efsanevi kripto tüccarı Peter Brandt, paylaştığı bir analizle mevcut görünümü yorumladı. Pozitif yorumda bulunan ünlü trader’a göre BTC potansiyel dibine ulaştı!

Deneyimli bir tüccar Peter Brandt tarafından paylaşılan bir analize göre, Bitcoin nihayet Temmuz ortasından bu yana oluşturduğu kalıbın hedefine ulaştı. Tüccar, fiyat performansının piyasanın aşırı derecede yükselişe geçmesi gerektiği anlamına gelmediğini ve BTC’nin daha da düşmeyeceği anlamına da gelmediğini söylüyor.

YÜKSELEN KAMA DESENİ

Temmuz ayında, yüzde 25’lik büyük bir düşüşün ardından Bitcoin, genlik eğilimleri sırasında genellikle bir bekleme süresi modeli olarak hareket eden yükselen bir kamaya girdi. Konsolidasyon kanallarına giren veya artan ve azalan takozlara giren varlıklarla, tüccarlar ve yatırımcılar, geçici bir hareketten önce fonlarını biriktirmek veya yeniden dağıtmak için zaman harcarlar.

Konsolidasyon dönemi sona ererken, piyasa işlem hacminde ve oynaklıkta hızlı bir artış görüyor ve bu da bir yükselişe veya düşüşe neden oluyor. Bizim durumumuzda, piyasa BTC’yi aşağı itmeye karar vererek Temmuz seviyesine düşmesine neden oldu.

Brandt’a göre, modelin hedefine ulaşıldı, bu da Bitcoin’in son birkaç haftadır piyasada bulunan formasyona bakmadan hareket ettiği anlamına geliyor.

SIRADAKİ NE?

Kamanın alt sınırının altına düşüşün ardından, Bitcoin de 50 günlük hareketli ortalamanın altına düştü, bu da varlığın derin düşüş trendine döndüğü ve yeniden ayağa kalkmak için yatırımcıların büyük desteğine ihtiyacı olduğu anlamına geliyor.

Kurumsal net akışlara göre , büyük yatırımcılar aktif olarak varlıklarını satıyorlardı ve bu da düşüşü körükledi. Kurumsal yatırımcıların davranışı, 3AC dökümü sırasında gördüğümüze benziyordu.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorumlar ise genel niteliktedir. Gazete Banka oluşacak kayıplardan sorumlu tutulamaz. Kaynağı ise uzmanların kendi yorumlarıdır. Bu nedenle, yazılar ve makaleler tavsiye niteliği taşımaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.