Gündem

Büyükşehirlerde kiralık ev vurgunu: 2+1 ev 4+0’a çevrildi odalar mutfak ve banyo ortak 4 bin TL istendi!

Ev sahiplerinin yeni oyunu görenlerin ağzını açık bırakıyor. 2+1 daireler ev içi duvar bölmeleri ile ayrılıyor ve 4 + 0’a çevrilerek farklı kişilere kiralanmaya çalışılıyor. Üstelik dairelerin fiyatları ise 4000 TL’den başlıyor.

ODA BÜYÜKLÜĞÜNE GÖRE KİRA BEDELİ DEĞİŞİYOR!

Ev kiraları artıyor. Kiralar arttıkça ev bulmak daha da zor hale geliyor. Özellikle fırsatçı ev sahiplerine yetişilemiyor. Evin içerisindeki tüm odalar büyüklüklerine göre farklı rakamlarla kiralıyor. Evin bir bölümünü yeniden alçıpanla duvar örülerek ek bir oda çıkarmaya çalışılıyor. İnsanları en çok şaşırtan ise teras alanının tamamen odaya dönüştürülebilecek şekilde evin iç kısmına alınmış olması oldu. Bu alansa sadece 4000 TL’ye kiralanmak isteniyor.

UFAK BİR YENİLEME İLE ODALARI 6 BİN TL’YE KİRALADILAR!

Özellikle büyük şehirlerde artan kira fiyatları vatandaşı içinden çıkılamaz biri hale getirdi. Farklı alternatifler bulmaya çalışarak bu süreçte maddi olarak kendini korumaya çalışan vatandaş gittikçe daha da mağdur hale geliyor. Fırsatçı ev sahipleri farklı yöntemlerle ev içerisinde ufak bir tadilat yapıp 6000 TL’ye kadar kira bedeli talep ediyor.

MUTFAK VE BANYO ORTAK 4 BİN TL KİRA!

Son olarak karşılaşılan olay herkesi şaşkınlığa çevirdi. 2+1 olan daire duvarlarla bölünerek 4 + 0’a çevrildi. Çoğu ev sahibi balkonu ve teras alanını para kazanma yöntemi olarak görüp evin belli bir bölümüne katma eyleminde bulunmaya başladı. 4 odayı farklı kişilere kiralamaya çalışan ev sahibi kira fiyatlarını kişi başı 4000 TL olarak sunuyor. Üstelik mutfak ve banyo alanı da ortak olarak kullanılıyor.

ODA KİRALAYACAKLAR DİKKAT!

Evin teras alanı üzeri kapatılarak iç kısma katılıp odaya dönüştürüldü. Sürgülü bir kapı takıldı ve burası sadece 4000 TL’ye kiralanabiliyor. Evin en büyük odası olarak görülen yer içinse 6000 TL’ye kiracı aranıyor. Bu konuda hukukçular önemli bir uyarıda bulunuyor. “Eğer oda kiralayacaksınız faturayı kendi üzerinize alın. Kira sözleşmesi üzerinde kendi isminizi görmeden imza atmayın” deniyor.

 

GOOGLE NEWS’TE TAKİP EDİN: GOOGLE NEWS
TELEGRAM KANALIMIZI TAKİP EDİN: TELEGRAM

Tolgahan Sarıkaş - Gazetebanka.com'da Gazeteci

Gazetebanka.com‘da gazeteci, yazar, muhabir. Son dakika ekonomi, finans, para piyasaları ve gündem haberlerini okumak için beni takipte kalın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.