Cardano Afrika'da varlığını genişletiyor! Hoskinson açıklamalarda bulundu

Charles Hoskinson ve ekibi Afrika'da girişimciler ve politikacılarla bir araya geliyor. Hoskinson Afrika'da varlıkları hakkında kritik açıklamalarda bulundu.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Cardano Afrika'da varlığını genişletiyor! Hoskinson açıklamalarda bulundu
Charles Hoskinson ve ekibi Afrika'da girişimciler ve politikacılarla bir araya geliyor. Hoskinson Afrika'da varlıkları hakkında kritik açıklamalarda bulundu.
Gazete Banka - Tolgahan Sarıkaş

Bu ay, Charles Hoskinson başkanlığındaki IOHK ekibi, Cardano davasını ilerletmek amacıyla Afrika'da girişimciler ve politikacılarla buluşuyor.

Bunu yaparken, Hoskinson ve ekibi Etiyopya Eğitim Bakanlığı tarafından ilk kez Ağustos ayında bahsedilen öğrenci kimlik bilgilerinin takibi için “bırakıldı”.

“Etiyopya'nın eğitim referanslarının dijital dönüşümünü tartışmak için bugün MOE tarafından düştü. Planlanan beş milyon öğrenci.”

Kimlik bilgisi sistemi, verileri yakalamak ve dijital bir kimlik sistemi sağlamak için blok zincirine katılım ve notlar gibi bilgileri koyarak 5 milyon öğrencinin akademik kayıtlarını elden geçirmeyi amaçlıyor.

Hoskinson, bunun programın ilk aşaması olduğunu söyledi. Daha sonra amaç, bunu ülkede ulusal bir kimlik sistemi başlatmak için bir sıçrama tahtası olarak kullanmaktır. Bu, 110 milyon kullanıcıya kadar sayılarda bir artış görecektir.

"Niyetimiz, yaklaşık 110 milyon kişi olan tüm ulusal kimlik sistemi için diğerleri arasında rekabet etmek."

Cardano küresel sahnede bir sıçrama yapıyor

Etiyopya'daki Cardano Atala Prism projesi, Proje Yönetim Enstitüsü (PMI) tarafından 2021'de en etkili proje olan (50 proje arasında) 14. sırada yer aldı.

“Bir hükümet tarafından şimdiye kadar imzalanan en büyük blok zinciri anlaşması olan proje, kripto varlıklarının Afrika ve ötesinde olumlu sosyoekonomik değişime nasıl yardımcı olabileceğini gösteriyor.”

PMI, projeyi Etiyopyalı öğrencilerin eğitim sonuçlarını iyileştirme potansiyeline sahip bir oyun değiştirici olarak nitelendirdi.

IOHK'nın Afrika Operasyonları Direktörü John O'Conner, projeye karşı hükümet düzeyinde ilk direnişin olduğunu söyledi. Ancak devlet, dijital kimliğin ve blok zinciri teknolojisinin ilk düşünüldüğü kadar yıkıcı olmadığını anlamaya başladı.

O'Conner, Atala Prism'in hükümetlerin belgeleri yönetme yükümlülüklerini yerine getirmelerini sağlarken aynı zamanda daha fazla dijitalleşmeye doğru ilerlemesini sağladığını söyledi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN