Cardano, XRP, Ethereum Fiyat Analizi - 1 Aralık 2021

Cardano, Ripple, Ethereum fiyat analizi haberimizde yer alıyor. Cardano, XRP, Ethereum ne olur? İşte detaylar...

PAYLAŞ
Güncel Haberleri Takip Et Google News ile Takip Et
GAZETE BANKA - Tonyukuk Hoca

Geçtiğimiz üç gün, geçen aydan bu yana yaşanan istikrarlı düşüşten toparlanmaya yönelik bir boğa girişimine tanık oldu. 

Buna göre, 28 Kasım'da birkaç ayın en düşük seviyelerine ulaştıktan sonra Cardano, XRP ve Ethereum Classic uzun vadeli destek seviyelerinden sıçradı.

Cardano (ADA)

cardano fiyat analizi

ADA, dört ayı aşkın bir süredir kesin olarak düşüyor. 27 Ekim'de 11 haftanın en düşük seviyesini gördükten sonra, fiyat 9 Kasım'da bir ayın en yüksek seviyesine ulaşmak için yükselen bir takozla meyilli olarak boğalar bir yükseliş trendini tetikledi.

Bununla birlikte, boğalar ADA'nın değerini koruyamadıklarından, yükselen kama kırılması bir aşağı kanalda (sarı) yer değiştirdi. Bu satış, fiyat 28 Kasım'da 16 haftanın en düşük seviyesine ulaştığı için (9 Kasım'dan itibaren) %40'ın üzerinde bir fiyat düşüşüne yol açtı. Bundan sonra, fiyat hareketi, trende geri adım atarak trendi zorunlu kıldı. 

Üst kanalı yeniden test ettikten sonra ADA, basın zamanında 1.586 dolardan işlem gördü. RSI  orta hatta yakın sallandı olarak nötr işaretler parladı.

Bununla birlikte,  fiyat hareketi ile RSI arasındaki düşüş eğilimi ,  devam eden bir gerileme olasılığını doğruladı. Ayrıca,  DMI  satıcılar lehine eğilirken,  MACD  hafif bir yükseliş eğilimi gösterdi.

XRP

ripple fiyat analizi

XRP, 10 Kasım'da iki ayın en yüksek seviyesine ulaştıktan sonra ısrarla düştü. O zamandan beri, eğilim ayılar lehine döndüğü için boğalar gözle görülür şekilde satışa karşı koyamadı. Bu düşüşle birlikte XRP, düşen bir kama  deseni işaretleyerek geri çekildi  . Sonuç olarak, (10 Kasım'dan itibaren) %34.4'lük bir düzeltme, fiyatın 28 Kasım'da iki ayın en düşük seviyesine ulaşmasına neden oldu.

Ardından, boğalar 16 haftalık desteği 0,896 dolar seviyesinde sağladı. Ayrıca, daha geniş trendle bağlantılı olarak, fiyatı son üç gün içinde 4 saatlik 20-50 (kırmızı, yeşil) SMA'nın  üzerine çıkarmayı başardılar  .

Basın zamanında, XRP 1.0022 dolardan işlem görüyordu. RSI  hafifçe boğa lehine sonra orta çizgiye yakın wavered. Ek olarak, MACD  okumaları hafif bir yükseliş tercihi sergiliyor. Bununla birlikte,  ADX  zayıf bir yön eğilimi sergiledi. Şimdi, azalan bir kama kırılmasını tetiklemek için boğaların son zamanlarda kazandıkları ivmeyi hızlandırmaları gerekiyor.

Ethereum Klasik (ETC)

ethereum fiyat analizi

Alt, yükselen bir kanalda yaklaşık %39,6 (27 Ekim'den itibaren) artarak 9 Kasım'da on haftanın en yüksek seviyesini gördü. Trend tersine dönerken, fiyat aşağı kanalda (beyaz) düştüğü için boğalar avantajlarını kaybetti. 

25 Kasım'da %10.42'lik bir yukarı kanal çıkışının ardından boğalar avantajı sürdüremedi. Böylece, fiyat önümüzdeki birkaç gün içinde %15'in üzerinde düşerek 28 Kasım'da bir ayın en düşük seviyesine ulaştı. Bunun ardından ETC, son üç günde %8.8'lik bir canlanma gördü ve simetrik bir üçgen oluşturdu  . 

Basın zamanında, ETC 48,52 dolardan işlem görüyordu. RSI  hafifçe yarı satır üzerinde durdu ve nötr belirtileri göstermemiştir. Ayrıca, MACD boğalar için marjinal bir avantaj gösterdi. Bununla birlikte, ADX oldukça zayıf bir yön eğilimine işaret etti.

Gazete Banka

HABERİ PAYLAŞ:
Önemli Haber