Gündem

Çinli otomotiv devi Chery, 3 SUV modeliyle Türkiye pazarına dönüş yapıyor! Fiyatlar nasıl olacak?

Türkiye’de otomobil piyasası son yılların en zorlu süreçlerinden birini yaşıyor. Yaşanan bu zorlu süreçte, ekonomide görülen darboğazın etkileri ciddi şekilde hissediliyor. Bilindiği üzere dünya genelinde on yılların enflasyon krizi yaşanıyor ve hükümetlerle merkez bankaları, yükselen enflasyonu kontrol altına almak ve dizginlemek üzere adımlar atmaya devam ediyor. Ancak otomobil piyasasında görülen yüksek fiyat ve artan üretim maliyeti zorlukları vatandaşı etkiliyor.

Bu kapsamda vatandaşlar uygun fiyatlı araç arayışlarını artırırken, ucuz fiyatlı modelleriyle ön planda olan Çin merkezli dev otomobil şirketi Chery’den sevindiren haber geldi. Chery Türkiye Başkan Yardımcısı Zhenghai Mei, yaptığı açıklamada Chery’nin Türkiye pazarına geri dönmeye hazırlandığını belirtti. Gelen açıklamalara ve elde edilen bilgilere göre Chery, ilk aşamada ACTECO serisi 1,6 litrelik benzinli motorlu 3 SUV modelini Türkiye pazarına sunmaya hazırlanıyor. İşte detaylar…

“TÜRKİYE’YE DÖNMEK İÇİN İYİ BİR ZAMAN”

Çin merkezli otomotiv devi Chery, yıllar önce Türkiye pazarına giriş yapmış ve ucuz otomobil seçenekleri ile tüketicilerin dikkatini çekmeyi başarmıştı. Daha sonra Türkiye’den çekilen Chery’nin, yeniden Türkiye pazarına döneceği öğrenildi. Chery Türkiye Başkan Yardımcısı Zhenghai Mei, yaptığı açıklamada Çinli otomotiv üreticisinin Türkiye pazarına girişine dair kritik bilgiler verdi.

Bu adımdan dolayı büyük bir heyecan duyduklarını ifade eden Mei, “Türkiye pazarına her zaman çok büyük önem veriyoruz. Son 20 yılda çok önemli tecrübeler edindik. Yeni Chery ürünlerimizin sadece kalitesini değil, aynı zamanda tasarımını ve işlevini de değiştirdiğimizi görebilirsiniz. Yeni Chery’nin marka imajı Türkiye’de 10 yıl önceki Chery’den tamamen farklı. Şimdi Chery’nin tekrar Türkiye’ye dönmesi için iyi bir zaman” sözlerini dile getirdi.

“FİYAT STRATEJİSİ ÇOK ÖNEMLİ”

Türkiye’de 10 yıl önce birkaç modelle elde ettikleri deneyimin artık geçmişte kaldığını ve Chery’nin yeni imajıyla ve teknolojisiyle Türkiye’de, İstanbul’da kendi genel müdürlüğünü kuracağını belirten Mei, konuya ilişkin açıklamasında hem Chery’nin ortaklarıyla hem de son kullanıcıyla her zaman birlikte olacaklarını ve en kaliteli ürünü, en iyi tasarım arabaları sunmak için ellerinden geleni yapacaklarını belirtti.

Mei açıklamasında ayrıca, “Fiyat stratejisi elbette çok önemli ve ayrıca ürün stratejisi, hizmet stratejisi için de elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Sadece kalitemizi değil, sadece işlevselliğimizi değil, tasarımımızı da geliştirmeye devam etmek için elimizden gelenin en iyisini yapacağız ve her zaman müşterilimizin yanında olacağız, en iyi ürün ve hizmetimizi sunacağız” dedi.

3 SUV MODELİ İLE TÜRKİYE PAZARINA GERİ DÖNÜŞ

Mei yapmış olduğu açıklamasında, bu yıl Türkiye pazarında Tiggo 7 Pro, Tiggo 8 Pro ve Omoda 5 modellerini satışa çıkaracaklarını ve yılın kalan kısmında da elektrikli otomobillerini de Türkiye’ye getireceklerini söyledi. Türkiye’nin yeniliklere çok açık bir ülke olduğunu vurgulayan Mei, Türk müşterilerinin de kendilerine en iyi hissi sunan markaları her zaman olumlu karşılayacağını düşündüklerini ifade etti.

GOOGLE NEWS’TE TAKİP EDİN: GOOGLE NEWS
TELEGRAM KANALIMIZI TAKİP EDİN: TELEGRAM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.