Gündem

Çip Krizi Giderek Büyüyor! Ford Üretime Ara Verdi

Otomotiv sektörünün lider markası Ford çip krizinden yakından etkilendi. Çip sorunu nedeniyle Ford Kocaeli Gölcük fabrikasında üretim durduruldu.

6 – 17 Kasım Tarihleri Arasında Üretim Olmayacak

Ford çip krizi nedeniyle zorlu günler yaşarken Yeniköy ve Eskişehir fabrikalarında üretim devam edecek. Gölcük fabrikasında ise 6-17 Kasım arasında üretim durduruldu.

Ford Kap Açıklaması

Konuyla ilgili olarak Ford firması KAP’a; "14 Nisan 2021 ve 11 Mayıs 2021 tarihli özel durum açıklamalarımızda ve son olarak 27.10.2021 tarihinde kamuya açıklanan faaliyet raporumuzda da belirtildiği üzere, yarı iletken tedarikinde yaşanan küresel sıkıntılara bağlı olarak dünya çapında otomotiv endüstrisinde zorluklar ve üretim kesintileri yaşanmaktadır. Ana ortaklarımızdan Ford Motor Company'nin aldığı önlemler ve şirketimizin tedarikçileri ile yaptığı planlamalarla küresel çaptaki bu krizin etkilerinin en aza indirilmesi konusunda çalışmalarımızı sürdürmekle birlikte, gelinen aşamada Gölcük Fabrikamızda 6 – 17 Kasım tarihleri arasında üretime ara verilmesine karar verilmiştir. Yeniköy ve Eskişehir fabrikalarımızda ise üretime devam edilecektir." açıklamasında bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.