Para Piyasaları

Crypto.com Latin Amerika’nın Önde Gelen Futbol Yarışmasına Sponsor Olacak

Kasım ayında 700 milyon dolarlık bir anlaşmayla Staples Arena'nın adını değiştirdikten sonra , Singapur merkezli kripto borsası Crypto.com , Latin Amerika'nın önde gelen futbol yarışması CONMEBOL Libertadores'in resmi ortağı olacak .

Güney Amerika'daki futbolun yönetim organı olan CONMEBOL ile yapılan bir anlaşma ile Crypto.com , 2023'ten 2026'ya kadar CONMEBOL Libertadores'in resmi ortağı ve 2022'den itibaren rekabetin resmi takas edilemez jetonlarının (NFT'ler) lisans sahibi olarak hizmet verecek. şirket Perşembe günü yaptığı açıklamada, başka şartları açıklamadan söyledi.

Bu anlaşma, Crypto.com'u Arjantinli Lionel Messi ve Brezilyalı Pelé gibi yıldızları içeren Latin Amerika futbolunun NFT trendinin en son katılımcısı yapacak . Temmuz ayında CONMEBOL , bir kıta futbolu turnuvası olan 47. Copa America kupasını NFT olarak çıkarmak için Ethernity Chain ile bir araya geldi .

Şirket, CONMEBOL ile yapılan anlaşmanın bir parçası olarak, Crypto.com'un hakemlerin oyunlarını incelediği Sanal Yardımcı Hakem (VAR) sistemine entegre edilen ilk marka olacağını da sözlerine ekledi.

Kripto borsası , "Ek olarak, Crypto.com , Conmebol Libertadores'in stadyumlarında, aktivasyonlarında ve yayınlarında ve ayrıca dijital varlıklarda marka görünürlüğünden yararlanacak" dedi ve her iki tarafın da NFT'deki CONMEBOL Libertadores yarışmasıyla ilişkili NFT'ler oluşturacağını da sözlerine ekledi. Crypto.com platformu .

“Araştırmamız, Latin Amerika'nın kripto para birimini benimseme yolunda lider olduğunu gösteriyor ve Latin Amerikalıların %40'ı yakın gelecekte kripto satın almakla ilgilendiklerini söylüyor. Doğal olarak biz kıtanın en önemli futbol rekabeti desteklemek için istekli,”Kris Marszalek, kurucularından ve CEO'su Crypto.com , yaptığı açıklamada.

Kasım ayında Crypto.com , Ulusal Basketbol Birliği'nden Los Angeles Lakers ve Los Angeles Clippers'a ev sahipliği yapan ikonik Staples Center'ın isim haklarını 20 yıllık bir anlaşmayla satın aldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.