Gündem

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan TOKİ sahiplerine müjde: Mevcut hak sahiplerine yüzde 25 indirim hakkı verilecek! Son başvuru 19 Ekim!

Geçtiğimiz hafta TOKİ’nin yeni sosyal konut projesine ilişkin detayları kamuoyu ile paylaşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Amerika’nın New York eyaletinde gazeteciler ile bir araya geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan hem yeni TOKİ projesine hem de daha önce TOKİ’den konut ve iş yeri sahibi olanlara ilişkin önemli bilgiler verdi.

TOKİ HAK SAHİPLERİNE CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN MÜJDE!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gerçekleştirmiş olduğu Amerika ziyaretinden sonra New York’ta bulunan Türkevi’nde basın mensupları ile bir araya geldi. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, TOKİ’den ev veya iş yeri satın almış olan hak sahipleri için müjdeli bir haber verdi. Erdoğan, vermiş olduğu müjdeli haberde şu ifadeleri kullandı: “TOKİ’den ev veya iş yeri satın almış olan vatandaşlarımıza müjdeli bir haber vermek istiyorum. TOKİ’den satın almış oldukları ev veya iş yerleri için geri ödeme süreci devam eden vatandaşlarımıza, yüzde 25 peşin ödeme indirimi kampanyasını başlatıyoruz. Kalan borcun tamamını kapatamayacak olan vatandaşlar, mevcut bakiyenin en az yüzde 25’ini peşin ödemeleri kaydı ile yapabildikleri kadar ödeme yapmaları durumunda, yüzde 25 indirim hakkından faydalanabilecek. Bu peşin ödeme indirimi kampanyasından geri ödeme taksitleri 2021 yılının en geç haziran ayının sonuna kadar başlamış olan konut ve iş yeri alıcıları yararlanabilecek. İndirim kampanyası başvurusu bugün itibari ile başlayacak, 19 Ekim tarihinde ise sona erecek. İnşallah burada da işleri kolaylaştırmış olacağız.”

TOKİ 2022 BAŞVURULARINI DEĞERLENDİRDİ!

New York eyaletinde bulunan Türkevi’nde gazeteciler ile bir söyleşi düzenleyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 13 Eylül tarihinde detaylarını duyurmuş olduğu ve 14 Eylül tarihinde başvurulara açılmış olan yeni TOKİ 2022 sosyal konut projesine ilişkin de önemli açıklamalarda bulundu.

Başvuru süreci 31 Ekim tarihine kadar devam edecek olan TOKİ 2022 sosyal konut projesine ilişkin önemli açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, proje başvurularının şimdiden 5 milyona yaklaştığını ifade etti. Proje kapsamında 50 bin kontenjana sahip olan 30 yaş altı gençlerin projeye resmen sahip çıktıklarını belirten Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu durumun devlete olan güven ile alakalı olduğuna dikkat çekti.

TOKİ’nin yeni sosyal konut projesinin bir süredir artan emlak fiyatlarına karşı mücadele edecek güçte olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, projenin sektörde gözlenen fahiş fiyatlandırmanın önüne geçeceğini ve gayrimenkul fiyatlarının geriye çekilmesini beklediklerini ifade etti.

TOKİ’NİN 2’İNCİ ETABI SEÇİM SONRASINDA!

TOKİ 2022 sosyal konut projesinin ilk etabı için konut inşasına öncelik tanınacağını belirten Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yıl sonunu beklemeden temellerin atılacağını müjdeledi. Projenin ikinci etabı için ise seçim sonrasını işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, muhalefet tarafından gelen eleştirilere de “rahatsız oldular” diyerek tepki gösterdi.

GOOGLE NEWS’TE TAKİP EDİN: GOOGLE NEWS
TELEGRAM KANALIMIZI TAKİP EDİN: TELEGRAM

Tolgahan Sarıkaş - Gazetebanka.com'da Gazeteci

Gazetebanka.com‘da gazeteci, yazar, muhabir. Son dakika ekonomi, finans, para piyasaları ve gündem haberlerini okumak için beni takipte kalın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.