Bankacılık

Denizbank’tan uzun vadeli konut kredisi kampanyası: Sabit faizli, 300 ay vadeli konut finansmanı için şubeye gitmek yeterli!

Döviz kurları ve altın fiyatları ile birlikte artan hammadde fiyatları karşısında fahiş rakamlara ulaşan konut fiyatları, yeni dönemde ev sahibi olabilmek için birikim sağlayan tüketicileri hayal kırıklığına uğrattı. Üst seviyelere ulaşan konut fiyatları karşısında birikimleri yetersiz kalan tüketiciler, bütçelerine destek ararlarken beklenen haber Denizbank’tan geldi. Banka, sektörde yer alan diğer bankalara nazaran daha uzun vade seçeneği ile geliştirmiş olduğu sabit faizi, yeni konut kredisi kampanyasının detaylarını kamuoyu ile paylaştı.

DENİZBANK KONUT KREDİSİ KAMPANYASI 2022

Son dönemlerde geliştirmiş olduğu kart kampanyaları ve avantajlı finansman hizmetleri ile dikkat çeken özel bankalardan birisi olan Denizbank, zorlu ekonomik şartlara karşı bütçelerine destek arayışı içerisinde olan vatandaşların yanlarında yer almaya devam ediyor. Bu kapsamda son dönemlerin en çok zam alan kalemlerinden olan konut fiyatları için de yeni bir kampanya geliştirmiş olan Denizbank, ilgili konut kredisine ilişkin ayrıntıları kamuoyu ile paylaştı.

Denizbank’ın resmi internet sitesi aracılığı ile Motgage Kredisi başlığı altında duyurulmuş olan yeni konut kredisi kampanyası, uzun vade sayısı ile dikkat çekti. Kampanya kapsamında yararlanılabilecek olan azami vade sayısının 300 ay olduğunu belirten Denizbank, nakit hizmeti karşılığında yararlanılacak olan her vade aralığı için faiz oranının sabit olduğunu ifade etti. Sabit faiz oranını yüzde 2,99 olarak açıklayan Denizbank, söz konusu kredi kampanyasından 18 yaşını tamamlamış, 65 yaşın ise altında kalan her vatandaşın yararlanabileceğini belirtti.

DENİZBANK KONUT KREDİSİ KAMPANYASI DETAYLARI

Denizbank yeni dönemde artan konut fiyatları karşısında birikimlerine ihtiyaç duyan tüketiciler için geliştirmiş olduğu yeni konut kredisi kampanyasına ilişkin ayrıntıları paylaştı. Satın alınacak olan konutun yüzde 80’ine kadar nakit desteği sunacağını bildiren Denizbank, kampanya ayrıntılarını şu şekilde sıraladı:

 • Kampanya kapsamında yararlanılabilecek olan maksimum vade sayısı 300 aydır.
 • Kampanya kapsamında belirlenmiş olan yüzde 2,99’luk faiz oranı, her vade aralığı için sabittir.
 • Kampanya kapsamında nakit desteği alan tüketicilerde, bir kereliğe mahsus olmak üzere yüzde 0,5 oranında kredi tahsis ücreti alınır.

DENİZBANK KONUT KREDİSİ KAMPANYASI ÖRNEK MALİYET TABLOLARI

Denizbank tarafından geliştirilmiş olan 300 ay azami vadeli, sabit faizli yeni konut kredisi kampanyası ev satın alabilmek için nakit desteğine ihtiyaç duyan tüketicilerin dikkatlerini çekmeyi başardı. Banka, söz konusu konut kredisi kampanyasına başvuruda bulunmadan önce örnek maliyet tablolarına erişim sağlamak isteyen tüketiciler için oluşturduğu tabloları yayınladı.

Birinci hesaplama tablosu:

 • Kredi tutarı: 100 bin TL
 • Vade sayısı: 0- 60 ay
 • Faiz oranı: Yüzde 2,99
 • Aylık taksit tutarı: 1.889,49 TL

İkinci hesaplama tablosu:

 • Kredi tutarı: 100 bin TL
 • Vade sayısı: 61- 120 ay
 • Faiz oranı: Yüzde 2,99
 • Aylık taksit tutarı: 1.889,49 TL
GOOGLE NEWS’TE TAKİP EDİN: GOOGLE NEWS
TELEGRAM KANALIMIZI TAKİP EDİN: TELEGRAM

Tolgahan Sarıkaş - Gazetebanka.com'da Gazeteci

Gazetebanka.com‘da gazeteci, yazar, muhabir. Son dakika ekonomi, finans, para piyasaları ve gündem haberlerini okumak için beni takipte kalın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.