Dev balina adresleri odağına bu altcoini aldı! Litecoin'e rekor düzeyde ilgi!

Kripto para piyasaları son günlerde toparlanmalara sahne oluyor olsa da uzun bir süredir piyasada düşüş hareketlerinin hakimiyeti görülüyor. Ancak düşüş eğilimi görülürken, balina adreslerinin ısrarla bir altcoine odaklandıkları ortaya çıktı.

PAYLAŞ
Güncel Haberleri Takip Et Google News ile Takip Et
GAZETE BANKA - Tolgahan Sarıkaş

Kripto para piyasalarında geleceğe yönelik fiyat tahminleri yapılırken birçok faktör göz önünde bulunduruluyor. Piyasa dışı gelişmelerin yanı sıra bu faktörler arasında, dev kripto balinalarının işlem yaptığı altcoinler, işlemin türü ve işlemlerin boyutu gibi gelişmeler yer alıyor. Balinaların bir varlığı yoğun şekilde satın alması, genellikle piyasalarda varlığın yükselişe geçeceği beklentilerini oluşturuyor. Aşırı satış işlemleri ise varlıkla ilgili düşüş senaryolarını gündeme getiriyor.

Litecoin “Yaşam Belirtileri” Gösteriyor

Santiment tarafından sunulan verilere göre elinde 10 bin ile 1 milyon adet Litecoin (LTC) token’ı tutan balina adresleri, son 15 haftalık süreçte ya da yaklaşık 4 aylık süreçte, toplam LTC arzının %5’ini biriktirmeyi başardı. Zincir üstü analizlere bakıldığında, bu seri 2017 yılından bu yana en uzun seri olarak dikkat çekiyor ve uzmanlar, bu birikimlerin Litecoin adına “yaşam belirtileri” olduğunu ifade ediyor.

Balinalar Dipten Alım Yaptı

Litecoin, son olarak Bitcoin’in (BTC) 69 bin dolar bölgesinde ATH belirlediği 10 Kasım tarihinde 302 dolar seviyesine ulaşarak tüm zamanların fiyat rekorunu kırmıştı. Ardından gelen düşüş eğilimine katılan Litecoin, daha sonra 10 Ocak tarihinde 131,50 dolar seviyesine kadar geriledi ve daha sonra sınırlı da olsa toparlanmalara başladı. Santiment tarafından alınan veriler, Litecoin’in fiyat düşüş yaşadığı bu süreçte balinaların varlığı düşük fiyattan alarak biriktirdiklerini ortaya koyuyor.

Litecoin Fiyatında Son Durum

14 Ocak Cuma günü açılışında Litecoin güne 136,70 dolar seviyesinde giriş yaptı. Gün içinde en düşük 136,00 dolar seviyesini test eden Litecoin, en yüksek olarak da 140,00 dolar seviyesine dokundu. Son 24 saatlik süreçte %1,83 oranda değer artışı yaşayan Litecoin, yazım sırasında 139,00 dolar seviyesinde işlem görüyor. 
 

Gazete Banka

HABERİ PAYLAŞ:
Önemli Haber