Para Piyasaları

Dev yatırım şirketi 10 yıllık Bitcoin ve Ethereum fiyat hedefini duyurdu

Kripto para topluluğunun yakından takip ettiği Cathie Wood’un liderliğindeki yatırım yönetim firması Ark Invest Management yine gündemdeki yerini aldı. Dev yatırım firmasının yayınladığı son raporda, Bitcoin ve Ethereum için çok çarpıcı tahminler ve hedefler yer aldı.

“Big Ideas 2022” adı verilen ve ARK Invest analisti Yassine Elmandjra tarafından hazırlanan rapor, kripto para yatırımcılarının da dikkatinden kaçmadı. Analist, önümüzdeki 10 yıl içinde kripto para pazarında Bitcoin ve Ethereum’un daha fazla hakimiyet kuracağını ifade etti. Raporda ayrıca Bitcoin’in önümüzdeki yıllarda daha fazla yatırımcı tarafından benimsenmesi ile fiyatının da artacağına işaret edildi.

Bitcoin Fiyatında Şaşırtan Tahmin

ARK Invest analisti Yassine Elmandjra, sektördeki araştırmalarından yola çıkarak Bitcoin’in 2030 yılına kadar 1 milyon doların üzerine çıkacağını yazdı. Analistin raporunda Bitcoin’in piyasa değerinin 2.8 trilyon dolara ulaşması halinde fiyatının 133 bin dolar, piyasa değerinin 28.5 trilyon dolara ulaşması halinde ise fiyatının 1.36 milyon dolara ulaşacağı ifade edildi. Analistlerin bu raporu yayınlamasından sonra kripto para piyasasında yükseliş hareketlerinin gelmesi dikkatlerden kaçmadı.

Ethereum Tahmini Heyecanlandırdı

ARK Invest analisti Yassine Elmandjra tarafından hazırlanan “Big Ideas 2022” isimli kripto para raporunda Ethereum’a da ayrı bir parantez açıldı. Analistler 2030 yılına kadar Ethereum’un da piyasa değerinin 20 trilyon dolara ulaşabileceğini öngördü. BTC ve ETH için yapılan tahminlerin günümüz her ne kadar çok düşük ihtimalli görülse bile aslında analistler bu seviyelerin çok muhafazakar olabileceğini kaydetti.

Burada yer alan bilgiler yatırım danışmanlığı değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerine göre kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorumlar ise genel niteliktedir. Gazete Banka oluşacak kayıplardan sorumlu tutulamaz. Kaynağı ise uzmanların kendi yorumlarıdır. Bu nedenle, yazılar ve makaleler tavsiye niteliği taşımaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.