Gündem

Disney Plus aboneliği zamlandı! Güncel abonelik ne kadar oldu?

Geçtiğimiz aylarda Türkiye’de yayına başlayan Disney Plus reklamlı aboneliğine zam uyguladığını duyurdu. 8 Aralık tarihinde net olarak açıklanacak yeni planda ücretli tarifeler değişiyor.

Son dönemlerde dijital sektöre olan ilgi arttıkça film ve dizi sektörüne yönelik izleyici tercihleri de farklılaştı. Dijital platforma yönelişin artması klasik televizyon izleme alışkanlığını da bitirdi. Disney Plus’ın ülkemizde erişime açılmasıyla beraber video akış platformuna yönelik bakış açısının seyri de değişti.

DİSNEY PLUS ZAMLI FİYATI NE KADAR OLDU?

Disney Plus aboneliği resmi fiyatları net olarak açıklanmıştı. 7.99 olan Disney aboneliği için zamlı fiyatlar 10.99’a çıkarıldı.

Disney Plus’ın reklamlı aboneliğinin ise 7.99 dolar olması planlanıyor. Klasik abonelik sürecine 3 dolar zam yapılmış oldu.

DİSNEY PLUS ZAMLI ABONELİĞE NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Disney Plus reklamlı abonelik başlangıcı ve fiyat artışı 8 Aralık tarihinde halka sunulacak. Bu platforma bağlı olarak faaliyetini sürdüren Hulu’da zamdan nasibini aldı. Ancak ESPN formuna yönelik henüz zam söz konusu değil ancak reklam eklentisi yapıldığı söyleniyor. Disney Plus dışındaki diğer platformlar henüz ülkemizde yayında bulunmuyor.

DİSNEY PLUS ZAMLI FİYATLAR ÜLKEMİZDE DE GEÇERLİ Mİ?

Disney Plus için uygulanan reklamlı abonelik süreci yurt dışında aktif hale gelecek. Türkiye’de reklamlı aboneliğin aktif olup olmayacağı ya da fiyatları hakkında net bir bilgi henüz paylaşılmadı.

Elde edilen verilere göre önümüzdeki yıl Disney Plus için Türkiye fiyatlarında zamlanma olasılığı yüksek gözüküyor.

NETFLİX’İN REKORUNU KIRDI GEÇİRDİ!

Disney Plus’ın izleyici kitlesi geçtiğimiz aylara yönelik olarak Netflix Platformu ile kıyaslandığında abone sayısında artış yaşadı. Netflix yaklaşık 1 milyonluk abone kaybı yaşadı. Bu süreçte Disney Plus ek platformlarla beraber Netflix’in izleyici kitlesini katlamış oldu.

İlk kez 12 Kasım 2019 tarihinde yayın hayatına başlayan Disney Plus California, Los Angeles ve ABD merkezli olarak faaliyetlerine sürdürüyor. Özel bir lansmanla Türkiye’de de tanıtımı yapılan Disney Plus içerisinde 170’i aşan orjinal yapım 1000’den fazla film 16.000’den fazla bölümden oluşan 400’ü aşan diziden oluşuyor. Güçlü bir altyapıya sahip olan Disney Plus belgesel yapımları ile de ilgi çekiyor.

GOOGLE NEWS’TE TAKİP EDİN: GOOGLE NEWS
TELEGRAM KANALIMIZI TAKİP EDİN: TELEGRAM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.