Para Piyasaları

Dogecoin gıda sektörüne can verecek! Artık coinler ile burger yenebilecek

Gıda pazarında kripto para ile alım satım işlemleri yapılmaya başlanacak. İlk adım Elon Musk'tan geldi. Musk, dev burger şirketi McDonald's'a çağrıda bulundu. Bu çağrısını esprili bir şekilde dile getirdi. Beklenen yanıt farklı bir şirketten geldi. 

MrBeast: "Dogecoini Kabul Etmeye Çalışırız"

Elon Musk'un dev facefood zincirine yönelik yaptığı paylaşım sonrasında beklenmeyen bir cevap geldi. McDonald's’tan bir yanıt beklenirken çağrıya Amerikan facefood zinciri olan v MrBeast Burger yanıt verdi. Resmi Twitter hesabı üzerinden Elon Musk’u etiketleyerek Dogecoini kabul edebileceğini söyledi.

İlgi çekici olan bu paylaşımda şu sözler yer alıyordu: "Eğer bunu retweetlerseniz Dogecoini kabul etmeye çalışacağız" yazıyordu. Beklenen cevap Billy Markus’tan geldi. Elon Musktan paylaşıma yönelik bir yanıt beklenirken Dogecoinin kurucu ortağı olan Billy Markus karşı hamlede bulundu. MrBeast'in yaptığı teklife yönelik; “Elon Musk değilim yine de bu twitte retweekliyorum” diye cevap verdi.

Elon Musk: " Canlı Yayında Çocuk Menüsü Yiyeceğim"

Elon Musk geçtiğimiz günlerde McDonald's'a çağrıda bulunmuştu. McDonald's Dogecoini ödeme yöntemi olarak kabul ederse canlı yayın ile televizyonda Happy meal yiyeceğini söyledi. Elon Musk'un bu çağrısı kayıtsız kalmadı. 1955 yılından beri aktif hizmet veren Chicago ve ABD'de genel merkezi bulunan büyük facefood zinciri bu teklifi bir şartla kabul edebileceğini açıkladı. Tesla ödeme aracı olarak Grimacecoin'i kabul ederse eğer teklife olumlu bakabileceklerini açıkladılar. Şu anda konu üzerine Elon Musk’tan karşı bir yanıt henüz gelmedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.