Para Piyasaları

Dolar yeni rekoruna ulaştı: ABD borsaları toparlandı ABD vadeli endeksler krizde!

ABD Tarım Dışı istihdam verileri açıklanmadan önce dolarda rekor seviyelere ulaşıldı. Japonya’da Topix endeksi %0,3, Hong Kong’da %1,2, Güney Kore’de %0,1, Çin ve Şangay borsalarında %0,2 düşüş yaşadı.

ABD VADELİ ENDEKSLER DÜŞÜŞ TRENDİNE GEÇTİ!

Amerika borsaları dün 4 günlük düşüşün ardından yükselişe geçmiş durumda ancak ABD vadeli endeksler bugün en düşük rakamlarını yaşadı. Bu süreçte istihdamın 298 bin artması bekleniyor. Bu rakamı FED’in 75 baz puanlık faiz artırım beklentisi daha da güçlendirebilir.

SON 32 YILIN ZİRVEDEN DÜŞÜŞ YAŞANDI!

Açıklanan rakamlar ise oldukça şaşırtıcıydı. Küresel kümülatif toplam getiri endeksi raporları yayınlandı. 1990 yılından beri ilk kez zirveden %20’lik düşüş görüldü. Brent petrolün varil fiyatı %1 üzerinde artış yaşadı. Elde edilen son güncel verilerde Brent petrolün varil fiyatı  93 doların üzerinde seyrediyor. Altının Ons fiyatı ise son rakamlar neticesinde 1,701.75 dolara ulaşmış durumda.

UZUN VADEDE KAZANÇ OLABİLİR!”

Bloomberg dolar spot endeksi rekor seviyeye yakın konuma ulaştı. Euro Dolara karşı 0,2 yükselişe geçti.

Gelinen son noktada JP Morgan varlık yönetiminin başında bulunan Meera Pandit konu üzerine şu açıklamada bulundu: “Son süreçte önümüzdeki haftalar ve aylarda boğa tutumundan olmayı gerektirecek neden gözükmüyor. Uzun vadede elde edilen bu seviyeler kazançlı olabilir” dedi.

DOLAR HAFTANIN KAPANIŞINI REKORLA TAMAMLADI!

Küresel piyasalardaki hareketlilik süreci devam ederken yeni alınan haberler piyasaları alt üst edecek. Dolar yeni yıl ile beraber ilk kez yeni rekoruna imza attı. Dün alınan piyasa verilerine göre dolar 18,21 TL’ye ulaştı. Bugün sabah saatlerinden itibaren dolardaki kritik artış dikkatleri çekti. 2 Eylül itibariyle dolar kuru 18, 26 TL’yi gördü. Süreçte FED’in faiz artış mesajı hem Doların hem de Euro’nun ateşini harladı.

GOOGLE NEWS’TE TAKİP EDİN: GOOGLE NEWS
TELEGRAM KANALIMIZI TAKİP EDİN: TELEGRAM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.