Para Piyasaları

Dolar yorumları gelmeye devam ediyor! 3 aracı şirket dolar tahminleri analizini açıkladı! Dolar ne olur? Dolar düşer mi, yükselir mi? İşte uzman dolar yorumları…

Dolar yorumları ve uzman analizleri gelmeye devam ediyor. Dolar ne olur sorusunun cevabı döviz yatırımcıları tarafından araştırılıyor. Dolar yükselir mi, düşer mi? 3 aracı şirket dolar analizi ve yorumlarını paylaştı! İşte dolar için beklentiler...

Dolar yorumları ve analizlerini aracı şirketler paylaştı. Dolar ne olacak? Dolar yatırımcısının en merak ettiği soruya 3 aracı şirket cevap verdi. Dolar yükselecek mi, düşecek mi? İşte uzman dolar yorumları…

dolar yorumları
dolar yorumları

Dolar Yorumları – Ziraat FX

USD/TRY: Rusya’nın Avrupa ülkelerine doğalgaz tedarikini kesmeye başlayacağını duyurması, halihazırda finansal koşulların sıkılaştığı ve büyümeye yönelik endişelerin arttığı ortamda piyasalarda risk iştahını azalttı. Dün ABD borsalarında sert satış gözlenirken, Doğu Avrupa para birimlerine negatif ayrışma gözlendi. Bu sabah da kırılgan görüntü devam ederken, EURUSD da son beş yılın en düşük seviyelerinde.

Yurtdışı piyasalardaki görüntü ile birlikte Dolar/TL’nin de 14,80 seviyesinin üzerine çıktığını izliyoruz. Diğer yandan, TL’yi destekleyici düzenlemelerin genel olarak kurdaki yükselişi sınırlandırdığını söyleyebiliriz. Şu aşamada da mevcut fiyatlamaların sürmesini ve kurda sınırlı yükseliş eğiliminin 14,84 yakın direncine kadar devam etmesini bekliyoruz. Aşağıda ise 14,7650 yakın destek konumunda. Bugün ABD’de mart ayına ilişkin bekleyen konut satışları verisi dışında Chicago Fed Başkanı Evans’ın ve San Francisco Fed Başkanı Daly’nin konuşmaları takip edilecek. Diğer yandan, ECB Bankası Başkanı Lagarde’ın konuşması da izlenecek gelişmeler arasında.

dolar yorumları
dolar yorumları

Dolar Yorumları – ALB Yatırım

Dolar Lira paritesinde düşüş trendinin kırılmasıyla birlikte yükseliş eğilimi ağırlık kazandı ve 14.76 direncinin geçilmesinin ardından 14.80 seviyesine kadar yükseliş devam etti. FED’in faiz artıracağı beklentisi ABD dolarına değer kazandırıyor. Dolar endeksi 102’nin de üzerine geçince USD/TRY paritesinde düşüş trendi kırıldı. Yukarıda 14.80 geçilirse 14.86 seviyesi direnç olarak izlenebilir. Aşağıda 14.76 kırılırsa 14.68’e kadar satış devam edebilir.

Dirençler : 14.80 / 14.86 / 14.90

Destekler : 14.76 / 14.68 / 14.54

dolar yorumları
dolar yorumları

Dolar Yorumları – İnfo Yatırım

Haftaya 14.71 seviyelerinde başlangıç yapan USDTRY paritesi hafta içerisinde sınırlı yukarı yönlü hareketlenmeler gerçekleştirdi. Bilindiği gibi hafta başında TCMB’nin açıkladığı Nisan ayına ilişkin reel kesim güven endeksi ve kapasite kullanım oranı verileri takip edildi. Buna göre reel kesim güven endeksi Nisan ayında 1.2 puan artmış ve 109.7 seviyesinde gerçekleşmişti. Kapasite kullanım oranı ise imalat sanayi genelinde bir önceki aya kıyasla 0.5 puan arttı ve yüzde 77.8 seviyesinde gerçekleşmiş oldu.

Haftanın üçüncü işlem gününde yurtiçinden gelecek ve piyasaları sert etkileyebilecek bir ekonomik veri akışı bulunmuyor. Dolar kanadına baktığımızda ise 17:00’da açıklanacak olan Askıdaki Konut Satışları ekonomik verisi küresel bazda bir miktar dolar endeksinde volatiliteyi artırabilir. USDTRY paritesini teknik olarak inceleyecek olursak yukarı yönlü hareketlenmelerde sırasıyla 14.85 – 15.00 – 15.15 seviyeleri direnç noktaları olarak; 14.75 – 14.60 – 14.50 seviyeleri ise destek noktaları olarak takip edilebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.