Para Piyasaları

Döviz kurları yukarı yönlü hareketlerine devam ediyor! 16 Mayıs 2022 dolar, euro ve sterlin fiyatları ne kadar oldu?

Aralık ayında rekor seviyeleri gören ancak 20 Aralık tarihi itibari ile alınan yeni ekonomik model kararı ve Merkez Bankası’nın piyasa müdahaleleri sonucunda tek gecede sert bir gerileme yaşan döviz kurları, yeni dönemde çıkan Rusya- Ukrayna savaşı sonrasında dalgalı hareketlerine geri döndü. Son olarak FED yetkililerinin açıkladıkları faiz artırımı kararı ile birlikte hızlı bir yükseliş kaydetmeye başlayan döviz kurları, bugün itibari ile de yukarı yönlü hareketlerine devam ediyor.

16 Mayıs Dolar Kuru Fiyatları

Eylül 2021 tarihinden itibaren yukarı yönlü hareketlere başlayan ve söz konusu hareketleri kasım ayı itibari ile hız kazanan dolar kuru, aralık ayına gelindiğinde 18 TL’lik rekor seviyeyi görmüştü. Daha sonrasında düşen ancak faiz kararları sonrasında tekrar yükseliş trendine giren dolar kuru, dünü 15,5584 TL seviyesinden kapattı. Bugün itibari ile dolar kuru, şu fiyatlardan işlem görüyor:

  • Dolar alış: 15,5490 TL
  • Dolar satış: 15,5679 TL

16 Mayıs Euro Kuru Fiyatları

Geride bıraktığımız yılın aralık ayında döviz kurunun rekor seviyeleri görmesinden etkilenerek kendi rekorunu kıran ve 20 TL seviyesine kadar yükselen euro kuru, yeni dönemde de yükselişini sürdürmeye devam ediyor. Dünü 16,2432 TL seviyesinden kapatan euro kuru, 16 Mayıs tarihi itibari ile şu fiyatlardan işlem görüyor (11:32):

  • Euro alış: 16,2346 TL
  • Euro satış: 16,2520 TL

16 Mayıs Sterlin Kuru Fiyatları

Uzmanların dikkat çektiği para birimlerinden birisi olan sterlin de ekonomi piyasalarının yukarı yönlü hareketlerinden etkilendi. Hızla yükselmeye devam eden sterlin, 16 Mayıs tarihi itibari ile şu fiyatlardan işlem görüyor:

  • Sterlin alış: 18,80 TL
  • Sterlin satış: 18,90 TL

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.