Tolgahan Sarıkaş Haberleri

Tolgahan Sarıkaş Haberleri

Tolgahan Sarıkaş haberleri, haber editörü Tolgahan Sarıkaş tarafından kaleme alınan son dakika haberler bu sayfada.

Sosyal güvenlik (SSK-SSK-BAĞKUR), KOSGEB, devlet teşvikleri ve aktüel ürünler hakkında son dakika gelişmelerini aktarıyorum. Güncel SGK haberleri, market kampanyaları ve KOSGEB destekleri ile alakalı resmi açıklamaları takip ediyorum. Çeşitli kaynaklardan aldığım önemli bilgileri haber şeklinde okuyucularımıza iletiyorum. 

Volkswagen "Gol" atmaya çok yakın! VW en ucuz otomobili Türkiye'de satışa mı hazırlanıyor? 

1980’li yıllardan günümüze kadar serüvene sahip Volkswagen Gol modeli Türkiye’ye gelmesi konuşuluyor. Eğer Gol modeli Türkiye’de satışa çıkarsa Türkiye’nin en ucuz otomobilleri arasında başı çekecek. İşte detaylar...

Borsa günü düşüşle tamamladı

Borsa, günü yüzde 1,36'lık düşüşle tamamladı.

Bafra'da tarım sigortaları bilgilendirme toplantısı

Samsun Bafra İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ile TARSİM Samsun Bölge Müdürlüğü iş birliğinde, tarım sigortaları hakkında bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Başkan Yılmaz, iş insanlarıyla bir araya geldi

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, Mersin'in ve Türkiye'nin geleceği için ana konteyner limanının gerekli olduğunu belirterek, bu konuda yapılacak çalışmaya katılmaya ve irade ortaya koymaya hazır olduklarını söyledi.

'Faiz kararı döviz piyasalarında yatay bir seyir oluşturabilir'

Makro Ekonomi Uzmanı Prof. Dr. Volkan Öngel, Merkez Bankasının yüzde 14 ile sabit tuttuğu faiz kararlarına ilişkin, 'Karar, hafta içi yapılan yeni swap anlaşmaları ile birlikte düşünüldüğünde kısa vadede özellikle döviz piyasalarında yatay bir seyrin oluşacağı öngörülebilir dedi.

KOSGEB' ten işverene ve istihdama destek

Ordu'nun Ünye Ticaret ve Sanayi Odası tarafından, KOSGEP destekli küçük işletmelere yönelik hızlı destek programı düzenlendi.

Ordu'da bu yıl 7 ilçe, 43 mahallede 2-B kadastro çalışmaları yapılacak

Ordu ili genelinde kadastro güncelleme çalışmalarının yanında, 2-B arazilerindeki kadastro çalışmaları devam ediyor.

Başkan Akay: 'Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyoruz'

Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından şeker pancarı avans fiyatının 800 TL/ton olarak açıklanmasını memnuniyet verici olarak değerlendirdi. Başkan Akay, 'Türk Şeker tarihinde ilk kez Ocak ayında avans fiyat açıklanarak, çiftçinin sahipsiz olmadığı gözler önüne serildi. Çiftçimiz ve sektör moral buldu. Sayın cumhurbaşkanımıza çok teşekkür ediyoruz' dedi.

ATSO'da 'KÖK' ödülleri heyecanı

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO), tarafından Antalya'da fark oluşturan kişi ve kurumları gururlandırmak ve takdir etmek amacıyla düzenlenen Kente Önem Katanlar Ödülleri 2022 yılı için heyecan başladı. Başvurular 25 Şubat Cuma günü sona erecek.

Çiftçilere yüzde 50 hibe desteği

Bursa'da kırsal kalkınma desteklemeleri kapsamında bireysel sulama sistemlerinin desteklenmesi amacıyla yüzde 50 hibe başvuruları başladı.

Kastamonu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Oğuz Fındıkoğlu:

Kastamonu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Oğuz Fındıkoğlu, 2022 yılından beklentilerinin yüksek olduğunu belirterek, yüksek faiz yükünden kurtulmaları gerektiğini ve kamuda bekleyen alacaklarının kısa sürede ödenmesini talep etti.

Afyonkarahisar'da KOSGEB sanayicilere hızlı destek programını anlattı

KOSGEB tarafından başlatılan, 'Mikro ve Küçük İşletmelere Hızlı Destek Programı'na ilişkin Afyonkarahisar Organize Sanayi Bölgesi (OSB)ve KOSGEB Afyonkarahisar İl Müdürlüğü iş birliğinde bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

BonaBant 2022 yılı hedeflerini artırdı

Mersin'de bant sektöründe faaliyetlerini sürdüren BonaBant, 2022 yılı hedeflerini artırdı.

Vali Su: '638 projenin 230'u bitirildi, 313'ü devam ediyor, 44'ü ihale aşamasında'

MERSİN (İHA) – Mersin Valisi Ali İhsan Su, kent genelindeki projelerin gerçekleşme oranlarına ilişkin bilgi vererek, '638 işin 230'u bitirilmiş, 313'ü devam etmekte, 44'ü ihale aşamasında, diğerleriyle ilgili de süreç devam ediyor' dedi.

'Türkiye'de ispatlanmış 20 milyar ton kömür var'

Türkiye'deki kömür madeninin potansiyeline değinen Prof. Dr. Güven Önal, 'Yapılan araştırmaya göre, Türkiye 10 yıl içerisinde 100 milyar dolar yatırım yaparsa ham maddelerden gelen açık 10 milyar dolarlara düşüyor. Türkiye'de ispatlanmış 20 milyar ton kömür var. Bu kömürdeki gaz miktarı 30 trilyon metreküp' dedi.

Altcoin rallisini Ethereum rakibi mi başlatacak? ETH ve ADA tahminleri heyecan yarattı

Kripto para piyasası genelinde belirsizlikler devam ederken, altcoin fiyatlarında da yatırımcıların beklediği yükseliş hareketi bir türlü gelmedi. Tecrübeli kripto para analisti Michael van de Poppe, altcoin rallisinin Ethereum rakibi tarafından başlatılacağını söyledi…

Toplam 2732 haber.