Para Piyasaları

Ekonomik kasırga uyarısı Bitcoin ve altcoin’leri bozdu! BTC yeniden yapışık ikiz gibi 29 bin dolara iniyor! Altcoinler peşinde!

Kripto para birimlerinin lideri Bitcoin (BTC), Salı günü yakaladığı yükseliş sonrası bugün yeniden değer kaybederek 30 bin dolar bandına yapıştı! Uzun süre tutunduğu 29 bin dolar seviyelerine doğru iniş isteği gözlenen BTC’de yaşanan kayıp, sektörünün tamamına yayılmış durumda. BTC ile birlikte Ethereum (ETH), BNB, Solana (SOL) ve AVAX gibi popüler paralar düşerken, Tron (TRX) fiyatı hiçbir şeyi umursamadan yükselmeye devam ediyor!

BTC’DE KAYIP YÜZDE 6’YI AŞTI!

Amiral kripto para birimi yeniden ABD endeksleri ile korelasyon gösterirken, düşüş oranını yine tutturamadı! Bitcoin (BTC) fiyatı bugün yüzde 6,22 düşerken Dow yüzde 1, Nasdaq yüzde 1,2 ve S&P 500 yüzde 1,2 düşüş yaşadı.

EKONOMİK FIRTINA UYARISI PİYASAYI ALT ÜST ETTİ!

Bugün JPMorgan CEO’su Jamie Dimon, Rusya’nın devam eden Ukrayna işgali ve FED’in sıkılaşma döngüsünden kaynaklanan riskleri öne sürmesi, piyasaların tamamını bozdu! Ekonomik kasırganın yaklaşmakta olduğunu söyleyen Dimon ile birlikte ABD endeksleri ve kripto endüstrisi dibi gördü!

Bitcoin’de son 24 saat içindeki düşüş yüzde 6’yı aşarken, Ethereum (ETH) yüzde 6,65 ve BNB yüzde 6,50 düşüş yaşadı. Cardano yüzde 10,59 düşüşle kazançlarının önemli bir bölümünü geri verirken, SOL yüzde 9,02 düştü. TRX ise yüzde 7,56 artarak ne Bitcoin’i ne de endüstrinin geri kalanını umursadı.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorumlar ise genel niteliktedir. Gazete Banka oluşacak kayıplardan sorumlu tutulamaz. Kaynağı ise uzmanların kendi yorumlarıdır. Bu nedenle, yazılar ve makaleler tavsiye niteliği taşımaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.