Para Piyasaları

Ekonomist Açıkladı: Bitcoin’de Kış Bitti, Artık Yükselişler Başlayacak!

Kripto para piyasaları aylarca devam eden düşüşlerin pençesinde kaldı ve Mayıs – Haziran döneminde bu düşüşler beklenenden daha sert şekilde geldi. Terra blok zincirinde yaşanan krizle birlikte LUNA ve UST değerleri sıfır noktasına yaklaştı ve bu da kripto para odaklı şirketlere yansıyınca birçok şirket iflasın eşiğine geldi. Krizin büyümesiyle birlikte Bitcoin (BTC) üzerinde satış baskısı oluştu ve Bitcoin, 17 bin dolar bandına kadar indi. Daha sonra toparlanmaya başlayan Bitcoin, geride bıraktığımız haftada yeniden 24 bin dolar seviyesinin üzerine çıkmayı başardı. Bitcoin’de görülen bu toparlanma piyasalarda heyecan yaratırken, ünlü bir ekonomist, artık kripto paralarda görülen kış döneminin sonlandığını iddia etti.

Ekonomiste Göre Kış Bitti, Yükselişler Başlayacak

Kripto para piyasaları Kasım 2021’den bu yana düşüş eğilimde seyrediyor ve bu uzun soluklu ayı piyasasında Bitcoin öncülüğünde neredeyse tüm kripto paralar rekor düzeylerde değer kaybı yaşadı. Kripto para ekosisteminde “kripto kışı” olarak da adlandırılan bu dönemin ne zaman sonlanacağı merakla bekleniyordu ve Bitcoin’in elde ettiği son yükselişlerle birlikte bu sürecin bitmiş olabileceği söylentileri de gündeme gelmeye başlamıştı. Bu konuda fikir belirten isimlerden biri olan ünlü ekonomist Mohamed El-Erian, kripto kışının bittiğini, Bitcoin’in de bu sayede yükselerek 24 bin dolar seviyesini aştığını iddia etti.

Ekonomist El-Erian’dan Yükseliş Beklentisi

CNBC’de Squawk Box programına bağlanarak fikirlerini dile getiren El-Erian, kripto paralar ve Bitcoin hakkında yorumlarını paylaştı. Ünlü ekonomist yaptığı açıklamada, Bitcoin’in 24 bin dolar üzerine çıkmasının, “kripto kışı” olarak adlandırılan dönemin bittiğini gösteriyor. Ünlü ekonomiste göre artık piyasadaki kış dönemi sona erdi ve piyasalar Bitcoin öncülüğünde, ilerleyen dönemlerde daha yükseğe çıkmak için iyi bir temel oluşturdu.

Gazetebanka yatırım tavsiyesi vermez. Haberin kaynağı uzman yorumlarıdır.

GOOGLE NEWS’TE TAKİP EDİN: GOOGLE NEWS
TELEGRAM KANALIMIZI TAKİP EDİN: TELEGRAM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.