Para Piyasaları

Ekonomist Selçuk Geçer Dolar Kuru Yorumuyla Sazı Yine Eline Aldı! “Koşa Koşa Gidecek…”

Yurtiçi piyasalarda içinde bulunduğumuz hafta yeniden hareketli grafiklerle başladı. Geçtiğimiz hafta dolar kurunda görülen hızlı düşüş sonrası düşüşlerin kalıcı olup olmayacağı merak ediliyordu ancak dolar kuru bir kez daha 17,00 TL seviyesini aşarak 17,22 TL seviyesinin de üzerini gördü. Dolar kurunda gelen yükselişlerle birlikte gözler uzman isimlere ve analistlere çevrilirken, ünlü ekonomist Selçuk Geçer de piyasa değerlendirmesinde bulundu. Dolar yatırımı yapmayı düşünenlere ve elinde dolar birikimi olanlara seslenen Selçuk Geçer, yaptığı tahmin ve değerlendirmelerle dikkatleri çekti. İşte detaylar…

Selçuk Geçer’den Dolar Tahmini

Dolar önceki gün piyasa açılışını kritik bölge olan 16,82 TL seviyesinde yaptı ancak daha sonra gün ortasında gelen yükselişlerle birlikte dolar kuru 17,00 TL seviyesinin üzerine çıktı. Kurban Bayramı öncesinde hareketlenen dolar kuru üzerinde görülen bu hareketlilik ile birlikte Ekonomist Selçuk Geçer de piyasa değerlendirmesinde bulundu. Önümüzdeki dönemlerde dolar kurunun ilerleyebileceği seviyeleri açıklayan Geçer, kurda tahminini 17,80 TL seviyesine kadar çıkardı. Sosyal medyada Twitter üzerinden dolar tahminini paylaşan Geçer, yine endişe uyandıran öngörüsüyle dikkat çekti.

GOOGLE NEWS’TE TAKİP EDİN: GOOGLE NEWS
TELEGRAM KANALIMIZI TAKİP EDİN: TELEGRAM

“Göreceksiniz Koşa Koşa Gidecek”

Selçuk Geçer, Twitter üzerinden yaptığı dolar kuru değerlendirmesinde “Göreceksiniz koşa koşa gidecek” yorumunu yaptı ve dolar kuru 17,22 TL seviyesini gördü. Öte yandan ABD dolar endeksi (DXY) ise son 20 yılın en yüksek seviyesine ulaştıktan sonra 106 seviyesinde denge buldu. Küresel para birimleri karşısına güçlenen dolar, Türk Lirası karşısındaki yükselişlerine de devam ediyor. Hatırlanacağı üzere ABD Merkez Bankası (Fed), Mayıs ayı Açık Piyasa Komitesi (FOMC) toplantısında faizi 75 baz puan artırmıştı. Fed’in Temmuz ayında da benzer bir faiz artışına gidebileceği konuşulurken, Fed’in faiz kararları dolar üzerindeki etkisini göstermeye devam ediyor.

Gazete Banka yatırım tavsiyesi vermez. Haberin kaynağı uzman ekonomist yorumlarıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.